ChatGPT zdaje egzaminy ze szkół prawniczych i biznesowych

0
71

Okazuje się, że ChatGPT jest wystarczająco inteligentny, aby zdać prestiżowe egzaminy na poziomie magisterskim, choć nie ze szczególnie wysokimi ocenami.

Nowe narzędzie chatbota AI zdało ostatnio egzaminy prawnicze na czterech kierunkach na University of Minnesota i kolejny egzamin na Wharton School of Business University of Pennsylvania.

Po wypełnieniu 95 pytań wielokrotnego wyboru i 12 pytań opisowych, bot radził sobie średnio na poziomie studenta C+, uzyskując niską, ale pozytywną ocenę ze wszystkich czterech kursów.

Szkoły i nauczyciele wyrażają zaniepokojenie bezpośrednim wpływem ChatGPT na uczniów i ich zdolność do oszukiwania podczas zadań i zaliczeń.

Odkąd udostępniono go pod koniec listopada, ChatGPT był używany do generowania oryginalnych esejów, opowiadań i tekstów piosenek. Niektórzy dyrektorzy generalni używali go nawet do pisania e-maili lub wykonywania prac księgowych!

ChatGPT jest szkolony w zakresie ogromnych ilości danych online w celu generowania odpowiedzi na monity użytkowników. Chociaż zyskał popularność wśród użytkowników, wzbudził również pewne obawy, w tym dotyczące nieścisłości i jego potencjału do utrwalania uprzedzeń i rozpowszechniania dezinformacji.

https://assets.medpagetoday.net/media/images/102xxx/102705.jpg

Podczas egzaminu z kursu zarządzania przedsiębiorstwem w Wharton, ChatGPT wykonał „niesamowitą robotę”, odpowiadając na podstawowe pytania dotyczące zarządzania operacjami i analizy procesów, ale zmagał się z bardziej zaawansowanymi monitami i popełniał „zaskakujące błędy” w starciu z podstawową matematyką – powiedział Christian Terwiesch, profesor biznesu z Wharton.

Biorąc pod uwagę, że ChatGPT uzyskał ponadprzeciętny wynik na swoim egzaminie, Terwiesch twierdzi, że należy wprowadzić ograniczenia dla uczniów podczas przystępowania do testów.

„Zakazy są potrzebne” – powiedział. „W końcu, kiedy dajesz lekarzowi stopień naukowy, chcesz, żeby znał się na medycynie, a nie na tym, jak korzystać z bota. To samo dotyczy certyfikacji innych umiejętności, w tym prawa i biznesu”.

Brak postów do wyświetlenia