Nowa grafika Banksy’ego „Walentynkowy tusz do rzęs” została usunięta zaledwie po 24 godzinach!

0
149

Walentynkowa grafika Banksy’ego została usunięta mniej niż 24 godziny po pierwszym pojawieniu się. Dopiero dziś rano potwierdzono, że mural namalowany sprayem na tyłach budynku w Margate w hrabstwie Kent to prawdziwy Banksy.

Mural przedstawiał kobietę z brakującym zębem i opuchniętym okiem, wpychającą do zamrażarki mężczyznę, który miał być jej partnerem. Jednak zaledwie kilka godzin po tym, jak Banky potwierdził, że dzieło należy do niego, wykonawcy z Rady Okręgowej Thanet wywieźli zamrażarkę, która stanowiła istotną część dzieła.

Mural zatytułowany „Walentynkowy tusz do rzęs”, wykorzystywał chłodziarko-zamrażarkę, która została strategicznie umieszczona przed ścianą.

Wielu miłośników sztuki przybyło dzisiaj, aby zobaczyć nowy dodatek i byli zszokowani jego nagłym zakłóceniem – okazuje się, że „walentynka”…zniknęła.

Dan Bambridge-Higgins uchwycił moment, w którym zabrano zamrażarkę i opisał swoje niedowierzanie.

Na Twitterze napisał: „To przezabawnie smutne, że natychmiastową reakcją na nowego Banksy’ego w Margate autorstwa @ThanetCouncil, jest usunięcie go!”

https://www.instagram.com/p/Coom0LDsfJf/

Mark Delaney odpowiedział: „Porozmawiajmy o tym, jak rada Thanet strzela sobie w stopę. Jakie to małostkowe.”

Post walentynkowy zdawał się odnosić do trwającej walki i niesprawiedliwości, z jakimi borykają się kobiety wobec przemocy.

Uśmiechnięta kobieta na owej walentynce przedstawiona jest w komplecie z fartuchem kuchennym i gumowymi rękawiczkami, jednak w tym uśmiechu brakuje jej zęba; ponadto, mruga do „nas” pokaleczonym, podbitym okiem.

Jej „drugą połówkę” widać tylko dzięki jego nogom zwisającym z zabranego teraz kuchennego sprzętu.

To nie pierwszy raz, kiedy Banksy wybrał nadmorskie miejsce w Wielkiej Brytanii na swoje dzieło.

Latem 2021 roku w Lowestoft, Suffolk i różnych miejscach w Norfolk, pojawiły się wielorakie prace artysty. Jednak w tamtym czasie przeważały kontrowersje, ponieważ właściciel budynku usunął całą sekcję ściany sklepu, która kiedyś wyświetlała oryginalne dzieło Banksy’ego w Lowestoft.

Akcja miała na celu umożliwienie sprzedaży dzieła sztuki i została ostro skrytykowana przez miejscowych, którzy powiedzieli, że jest to przejaw chciwości i braku szacunku.

Brak postów do wyświetlenia