Jak uporządkować swoją garderobę w 5 prostych krokach

Date:

Nie ma lepszego czasu niż obecny, aby usprawnić organizację swojej garderoby i sprawić, aby była przejrzysta i klarowna. Choć niezwykle kuszące jest odłożenie tego do czasu „wiosennych porządków”, najlepiej zająć się tym w okresie jesienno-zimowym, gdy pogoda za oknem nie zachęca do zewnętrznych aktywności.

1. Wszystko powinno mieć swoje miejsce

Być może to oczywiste, ale doskonale wiemy, że bardzo często nasze rzeczy lądują na tzw. „kupce” lub krześle, a to zdecydowanie nie jest odpowiednie miejsce dla naszych ubrań. Aby pozbyć się tego nawyku, należy wyznaczyć konkretne miejsce dla każdego ze swoich przedmiotów. Na przykład, w swojej szafie pogrupuj płaszcze, swetry, koszule, wyjściowe topy, spódnice, sukienki i spodnie w osobne sekcje, aby dokładnie wiedzieć, w którym miejscu znajduje się dana rzeczy. Ogromna oszczędność czasu i pieniędzy!

2. Zanurz się w TLC

Tender Loving Care – zagraniczne hasło znaczy nic innego, jak: dbaj i kochaj! Nie tylko ludzi, ale również ubrania i przedmioty, w które inwestujemy. Nie ma absolutnie żadnego sensu w inwestowaniu w swoją garderobę i selekcjonowaniu zabójczej kolekcji, jeśli nie zamierzasz dbać o swoje ubrania. Zwróć uwagę na to, jak właściwe przechowywanie może pomóc twoim rzeczom, wobec czego będzie można użytkować je dłużej. Wypełnienie torebek pomaga zachować ich kształt, przechowywanie butów w oryginalnych pudełkach pozwala uniknąć niepotrzebnego zużycia, a drewno cedrowe doskonale chroni kaszmir przed molami.


organizacjhttps://www.realhomes.com/design/closet-organization-ideas

3. Widoczność to podstawa

„Lubię moje pieniądze tam, gdzie mogę je zobaczyć – wiszące w mojej szafie” – powiedziała słynna Carrie Bradshaw, a mu nie możemy się nie zgodzić! Jeśli to możliwe, wieszaj ubrania zamiast układać je w szufladzie, ponieważ lepsza ekspozycja daje większą szansę na zwrócenie uwagi na to, co akurat posiadasz.

4. Podejście sezonowe

Choć trudno nam to przyznać, między październikiem a kwietniem nie będziemy potrzebować krótkich szortów czy topów na ramiączkach. Wobec tego spakuj swoje sezonowe ubrania i zamień je na te, które posłużą w zimowych miesiącach, takie jak wełniane szaliki czy kozaki do uda.

5. Powiesić czy nie powiesić?

Z reguły wiszące rzeczy w szafie są lepiej widoczne, ale ważne jest, aby wiedzieć, które tkaniny najlepiej przechowywać złożone. Tkaniny podatne na zagniecenia, takie jak satyna, jedwab i len, zdecydowanie należy powiesić, aby uniknąć niepotrzebnego prasowania, podczas gdy bardzo rozciągliwe tkaniny i grube dzianiny mogą się zniekształcić. Nigdy, przenigdy nie trzymaj wieszaka ze sklepu – liche kawałki plastiku to kompletna strata miejsca. Zamiast tego wybierz wersje z wytrzymałego drewna do odzieży wierzchniej, a do wszystkiego innego, wybierz antypoślizgowe (wystarczy guma lub aksamit).

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...