Trzy rzeczy, które tej zimy należy wprowadzić w swoją rutynę pielęgnacyjną

0
69

Gdy zbliża się zima, wszyscy dokonujemy zmian w naszym życiu – od nakładania swetrów zamiast topów, odśnieżania aut czy picia gorącej czekolady ze świątecznych kubków.

Jednak to, o czym często zapominamy, to sposób, w jaki dbamy o naszą skórę – zimą wymaga ona zupełnie innej pielęgnacji.

Warto rozważyć zmianę pielęgnacji skóry, aby dostosować ją do miesięcy zimowych, poczynając od rodzajów stosowanych środków nawilżających, po produkty, które należy odstawić aż do cieplejszych miesięcy.

Zima może sprawić, że nasza skóra zacznie się przesuszać, dlatego warto o nią kompleksowo zadbać.

Według Charlotte Terling, szefowej działu rozwoju produktów w Estrid, zima może „przynieść suchość i odwodnienie naszej skóry”.

https://redro.pl/fototapeta-natural-cosmetics-for-winter-make-up-idea-for-christmas-sale-,236004776


Terling zaleca stosowanie kremu nawilżającego zawierającego skwalen. Oprócz tego zwraca uwagę na regularne, ale delikatne złuszczanie, które może pomóc w oczyszczeniu skóry z łoju i martwego naskórka.

„Zimą Twoja skóra błaga o rutynę pielęgnacyjną, która obejmuje zarówno złuszczanie, jak i nawilżanie. Regularne złuszczanie sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka, gładsza i bardziej promienna – ostatecznie pozwoli to na skuteczniejsze nawilżenie, ponieważ uszczelnienie nawilżenia pomoże odżywić i ukoić skórę”.

Według dermatologa, dr Anjali Mahto, stosowanie żelu do mycia twarzy na ciało jest jak najbardziej skuteczne, jeśli zarówno twarz, jak i ciało, zmaga się z takimi samymi problemami.

„Jeśli masz skłonność do trądziku na klatce piersiowej i plecach, nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego nie mogłabyś używać produktów do mycia twarzy i produktów, które stosowałabyś na twarzy.Używaj płynów do mycia twarzy zawierających aktywne składniki, takie jak kwas salicylowy, niacynamid lub cynk, aby umyć klatkę piersiową i plecy” – wskazuje dr.

https://healthyliving.natureloc.com/natural-face-wash-skin-care/

Nie zapominaj o SPF, który powinno stosować się przez cały rok! Choć krem do opalania może kojarzyć się z upałami i letnimi wakacjami, warto go nosić przez całą zimę.

Według marki produktów do pielęgnacji skóry Dermalogica, około 3,7 miliona dorosłych w Wielkiej Brytanii twierdzi, że nie robi nic, aby chronić swoją skórę, gdy słońce jest silne w Wielkiej Brytanii.

et, nauka mówi, że promienie ultrafioletowe są obecne z taką samą siłą od zmierzchu do świtu przez cały rok, a nawet przenikają przez chmury, co oznacza, że ​​uszkodzenia skóry mogą wystąpić również w chłodniejszych miesiącach.

„Aby odpowiednio chronić skórę przed promieniami UV, wybierz wysoki lub bardzo wysoki poziom ochrony z formułami SPF30 lub SPF50” – mówi Victoria Evans, kierownik ds. Edukacji w Dermalogica.

Dzięki działaniu SPF mamy pewność, że pozostałe produkty do pielęgnacji skóry pozostają aktywne i nie uszkadzają jej.

https://miyacosmetics.com/en/produkt/moisturizing-cream-spf-50-face-eyes-decollete/

Silne składniki przeciwstarzeniowe, takie jak retinoidy, kwas glikolowy i inne produkty AHA, wymagają ochrony przed słońcem, aby skutecznie działać.

„Wiele składników aktywnych jest zawartych w droższych serum i kuracjach” – mówi Evans.

Kobieta dodaje: „Jeśli wydajesz więcej na produkty aktywne, ale nie chronisz odpowiednio skóry w ciągu dnia za pomocą SPF, marnujesz pieniądze i niweczysz działanie składników aktywnych przez ekspozycję na promieniowanie UV. Istnieje również możliwość pogorszenia problemów, ponieważ substancje czynne mogą sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na uszkodzenia”.

Wiedzieliście, że SPF należy używać przez cały rok? Jeśli nie, koniecznie wprowadźcie go w swoją rutynę pielęgnacyjną!

Brak postów do wyświetlenia