Już jutro poznamy shortlisty Oscarów. Polski film walczy o sześć nominacji!

0
178
Statuetki Oscarów (fot. plejada)

W czasie kiedy cały świat przygotowuje się do Bożego Narodzenia, twórcy filmowi pracują w pocie czoła, ponieważ grudzień rozpoczyna sezon nagród i przynosi wieści w sprawie Oscarów. Już jutro bowiem poznamy shortlisty oscarowe, czyli zestawienie filmów i twórców, spośród których Amerykańska Akademia Filmowa wyłoni oficjalne nominacje do Oscara. W tym roku polski kandydat do Oscara walczy o aż sześć nominacji.

Shortlista oscarowa to zestawienie filmów i twórców, którzy pomyślnie przeszli pierwszy etap walki o nominację do Oscara. To lista, na której Amerykańska Akademia Filmowa umieszcza tytuły i nazwiska, które będą brane pod uwagę w wyłanianiu nominacji. To właśnie bowiem z tego spisu będą wybierane oficjalne nominacje. Kiedy poznamy skład shortlist? Już 21 grudnia!

Największymi faworytami wskazywanymi przez bukmacherów są „Barbie” i „Oppenheimer”. Moc tych filmów potwierdziły już Złote Globy, które ogłaszając swoją listę nominacji, uwzględnili „Barbie” w aż dziewięciu kategoriach, a „Oppenheimera” nagrodzili ośmioma nominacjami. Czy równie dużą ilość nominacji dostaną te filmy w przypadku Oscarów. Przekonamy się już 21 grudnia.

21 grudnia dowiemy się również, czy polski kandydat do Oscara rozbije bank. Dawno bowiem film nieanglojęzyczny nie był tak pewny swego, jak polska produkcja. „Chłopi” zgłosili kandydaturę w sześciu kategoriach — Najlepszy Film, Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Film Animowany, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Muzyka Filmowa (Łukasz L.U.C Rostkowski) i Najlepsza Piosenka Oryginalna (“Koniec Lata”).

CZYTAJ: Ujawniono przyczynę śmierci legendarnego Matthew Perry’ego

Brak postów do wyświetlenia