Już za chwilę dowiemy się, czy polski film dostanie nominacje do Oscara

0
74
Statuetki Oscarów (fot. plejada)

Grudzień to nie tylko czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. To też bowiem czas głosowania nad nominacjami w Amerykańskiej Akademii Filmowej, która przyznaje Oscary. Już w tym miesiącu dowiemy się, czy polski kandydat znalazł się na shortliście oscarowej spośród której wybierane są oficjalne nominacje filmów i nazwisk, które powalczą o Oscara.

10 marca 2024 roku już 96 raz odbędzie się oscarowa gala, na której wręczone zostaną Oscary, czyli najważniejsze nagrody filmowe świata. 96. ceremonię wręczenia Oscarów poprowadzi Jimmy Kimmel. Są jeszcze jednak dwie wiaty związane z Oscarami, które należy wpisać w swój kalendarz.

W tym miesiącu, dokładnie 21 grudnia, zostaną ogłoszone skrócone listy do nominacji kandydatów.To z nich wyłonieni zostaną następnie oficjalni nominowani. 23 stycznia 2024 roku poznamy oficjalnych nominowanych.

Polskim kandydatem do Oscara jest film „Chłopi”. Produkcja została stworzona przy użyciu tej samej techniki animacji malarskiej, co wcześniejsze dzieło twórców „Twój Vincent”. Film nawiązuje do malarstwa Młodej Polski i książki o tym samym tytule Władysława Reymonta. Dzieło stara się o trzy nominacje – w kategoriach muzyki, filmu animowanego i filmu międzynarodowego.

CZYTAJ: Florence Pugh zaatakowana podczas premiery „Diuny 2”

Brak postów do wyświetlenia