Kanał Sportowy przypomina mocne słowa Lindy o polskim kościele

0
94

Bogusław Linda w styczniu 2022 roku był gościem Kanału Sportowego w 12. odcinku serii „Niech Gadają”. Kanał Sportowy postanowił właśnie przypomnieć odpowiedź Lindy na pytanie o to, czy jest patriotą. Padły mocne słowa o polskim kościele.

Rozmowę 12. odcinka „Niech Gadają” na Kanale Sportowym z Bogusławem Lindą prowadziła Małgorzata Domagalik. Bogusław Linda to aktor filmowy i teatralny, uchodzący za jednego z najpopularniejszych polskich aktorów wszech czasów. Zagrał w ponad 70 filmach i serialach, w tym w „Dekalogu VII”, „Psach”, „Panu Tadeuszu” i „Powidokach”.

W programie „Niech Gadają” Małgorzata Domagalik rozmawiała z Bogusławem Lindą o jego twórczości, życiu i poglądach na świat. W pewnym momencie padło pytanie o patriotyzm. Czy Bogusław Linda uważa siebie za patriotę? W odpowiedzi na pytanie podzielił się swoimi przemyśleniami o polski kościele, który w mniemaniu aktora od zarania dziejów szerzy w Polsce głupotę. Te kontrowersyjne dla wielu słowa postanowił przypomnieć na swoim koncie na Facebooku kanał sportowy. Przypomnijmy sobie wypowiedź Lindy.

Brak postów do wyświetlenia