Kobieta twierdzi, że jej Apple Watch wykrył ciążę zanim zdążyła wykonać test ciążowy!

0
107

Czy jakikolwiek sprzęt elektroniczny taki jak telefon, tablet czy nawet zegarek typu smartwatch, jest w stanie wykryć…ciążę? 34-letnia kobieta pochodząca z Ameryki właśnie tak twierdzi! Kobieta uważa, że jej Apple Watch poinformował ją o tym fakcie.

„Apple Watch przez 15 dni wykrył wyższe tętno spoczynkowe. Zaczęłam dochodzić do tego, jak to możliwe i po wnikliwych poszukiwaniach okazało się, że jestem we wczesnej wciąży…” – napisała kobieta w wątku na Reddicie.

Przyszła matka opisała, jak alert wskazujący na wyższe niż zwykle tętno w spoczynku poinformował ją o ciąży jeszcze przed wykonaniem testu. Sygnalizator ciągle wskazywał podwyższone tętno, co spowodowało, że 34-latka zaczęła doszukiwać, co może być tego powodem. Wyniki poszukiwania okazały się być zaskakujące!

„Zazwyczaj moje tętno spoczynkowe wynosi około 57, a moje tętno wzrosło do 72. Nie jest to duży skok, jednak alert wskazał mi, że [tętno] podwyższone jest od 15 dni”. – napisała użytkowniczka Reddita.

Na początku jej podejrzenia padły na COVID-19, jednak kobieta nie miała żadnych innych objawów, które mogłyby wskazywać na tę chorobę.

34-latka była świeżo upieczoną matką 18-miesięcznego dziecka, dlatego nie pomyślała, że brak miesiączki może wskazywać na ciążę. Była przekonana, że to przez fakt urodzenia dziecka – jej ciało nie doszło jeszcze w pełni do sprawności, a ona sama nabierała sił. Dopiero odczyty tętna na zegarku, wskazały jej drogę do najbliższej apteki, aby tam kupić test ciążowy i przekonać się, czy nie spodziewa się drugiego dziecka.

„Czytałam, że czasami zdarza się to we wczesnej ciąży i na pewno od razu wynik testu był pozytywny” – napisała na forum.

Przez to, że Apple Watch wykrył wyższe tętno spoczynkowe, kobieta zrobiła test ciążowy, gdzie okazało się, że jest w ciąży. Po wizycie u lekarza, specjalista potwierdził, że rzeczywiście jest w czwartym tygodniu.

„Zegarek wiedział, że jestem w ciąży zanim się zorientowałam! Nigdy nie zrobiłabym testu bez noszenia zegarka, bo nie wpadłam na pomysł, że mogę być w ciąży.”

Pomyślelibyście, że zegarek może wykryć ciążę? Koniecznie dajcie znać!

Brak postów do wyświetlenia