Lady Gaga pierwszą artystką w historii, która tego dokonała! O co chodzi?

0
115

24 stycznia ogłoszono oficjalne nominacje do Oscarów 2023. Wśród nominowanych znalazła się Lady Gaga, która została wyróżniona w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna. Tym samym Lady Gaga przeszła do historii jako pierwsza artystka w historii, która została trzykrotnie nominowana w tej kategorii.

Lady Gaga to piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Teraz stała się też pierwszą artystką w historii, która została trzykrotnie nominowana do Oscara w kategorii „Najlepsza Piosenka Oryginalna”. Przypomnijmy, że Lady Gaga jest też laureatką Oscara!

Lady Gaga była pierwszy raz nominowana do Oscara w 2016 roku w kategorii „Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Til It Happens to You”, który napisała wspólnie z Diane Warren do filmu „The Hunting Ground”. Kolejne nominacje Lady Gaga dostała w 2019 roku. Wówczas Akademia przyznała artystce nominację dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej za rolę w filmie „Narodziny Gwiazdy” oraz przyznała Gadze Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Shallow” z produkcji „Narodziny Gwiazdy”. Teraz artystka została po raz trzeci nominowana w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Hold My Hand” z filmu „Top Gun: Maverick”.

Brak postów do wyświetlenia