Lady Gaga pierwszą artystką w historii, która tego dokonała! O co chodzi?

Date:

24 stycznia ogłoszono oficjalne nominacje do Oscarów 2023. Wśród nominowanych znalazła się Lady Gaga, która została wyróżniona w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna. Tym samym Lady Gaga przeszła do historii jako pierwsza artystka w historii, która została trzykrotnie nominowana w tej kategorii.

Lady Gaga to piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Teraz stała się też pierwszą artystką w historii, która została trzykrotnie nominowana do Oscara w kategorii „Najlepsza Piosenka Oryginalna”. Przypomnijmy, że Lady Gaga jest też laureatką Oscara!

Lady Gaga była pierwszy raz nominowana do Oscara w 2016 roku w kategorii „Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Til It Happens to You”, który napisała wspólnie z Diane Warren do filmu „The Hunting Ground”. Kolejne nominacje Lady Gaga dostała w 2019 roku. Wówczas Akademia przyznała artystce nominację dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej za rolę w filmie „Narodziny Gwiazdy” oraz przyznała Gadze Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Shallow” z produkcji „Narodziny Gwiazdy”. Teraz artystka została po raz trzeci nominowana w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Hold My Hand” z filmu „Top Gun: Maverick”.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...