LG i nowa technologia „niewidzialnych” głośników wewnętrznych do generowania dźwięku 3D!

Date:

Firma LG Display stworzyła technologię wibrujących paneli dźwiękowych, która ma zacząć zastępować tradycyjne systemy głośników w samochodach.

Szacuje się, że to nowe doświadczenie audio będzie gotowe do instalacji w pierwszej połowie 2023 roku, w obszarach takich jak deski rozdzielcze pojazdów i zagłówki.

Poznajcie nazwę nowej technologii informacyjno-rozrywkowej firmy LG: oto Thin Actuator Sound Solution!

LG Display wypowiada się w następujący sposób: „Unikalna technologia [naszej] firmy pozwala urządzeniu [Thin Actuator Sound Solution] wibrować na panelach wyświetlacza i różnych materiałach wewnątrz karoserii, tym samym zapewniając bogate, wciągające wrażenia dźwiękowe 3D”.

Thin Actuator Sound Solution to 30 procent wagi i 10 procent grubości standardowego głośnika samochodowego.

Dzięki kompaktowemu rozmiarowi, umożliwia dyskretną instalację rozwiązania dźwiękowego Thin Actuator Sound Solution w kilku miejscach, takich jak zagłówki lub deski rozdzielcze i to bez utraty jakości dźwięku!

Nowa technologia dźwięku LG Display jest również przyjazna dla środowiska, ponieważ eliminuje pierwiastki ziem rzadkich, takie jak neodym. Jest to szczególnie istotna kwestia, biorąc pod uwagę sytuację na świecie.

Neodym jest powszechnie stosowany w konwencjonalnej produkcji głośników, gdzie następnie trafia do środowiska.

Wykazano, że neodym negatywnie wpływa na błony komórkowe zwierząt wodnych, powodując uszkodzenia układu rozrodczego i nerwowego tych organizmów! Tym bardziej, ukłony należą się firmie LG, która odchodzi do tak szkodliwego rozwiązania.

LG Display i inne firmy takie jak Sony, już wcześniej używały wibrujących paneli w telewizorach OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne).

Yeo Chun-ho, wiceprezes i szef działu rozwoju biznesu w firmie LG Display, powiedział: „Przekształciliśmy tradycyjnie ciężki i nieporęczny głośnik w wysokiej jakości, niewidoczne rozwiązanie dźwiękowe, wykorzystując naszą najnowocześniejszą technologię do podniesienia przestrzeni. Wzornictwo i czynniki przyjazne dla środowiska zapewniają wrażenia dźwiękowe na najwyższym poziomie”.

LG Display zaprezentuje swoje nowe rozwiązanie dźwiękowe Thin Actuator Sound Solution na targach CES (Consumer Electronics Show), które odbędą się w Las Vegas w dniach od 5 do 8 stycznia 2023 roku.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...