Leo Messi może przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych, aby grać w klubie Davida Beckhama

0
98

Inter Miami jest silnym pretendentem do pozyskania Leo Messiego, ale nie jest to tak proste, jak twierdzą niektóre media. Z kolei otoczenie gracza zaprzecza, jakoby ten był w trakcie transferu.

Kilka tygodni temu, The Athletic poinformował, że amerykański klub optymistycznie podchodził do sprowadzenia piłkarza. Natomiast The Times podał więcej szczegółów na temat możliwego kontraktu, jaki Argentyńczyk podpisze z zarządzaną przez Davida Beckhama franczyzą.

https://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/islandernews.com/content/tncms/assets/v3/editorial/3/55/3555dc0a-e7d7-11eb-b776-e39ff22421a7/60f43f3a5bab1.image.jpg?resize=1200%2C675

Messi jest już stałym bywalcem Miami. Posiada tam dom i wielokrotnie spędzał tam czas przy innych okazjach, w tym również na wakacjach z rodziną. I nie ukrywał, że chce spróbować szczęścia w Stanach Zjednoczonych i MLS.

„Zawsze chciałem móc cieszyć się życiem w Stanach Zjednoczonych, doświadczyć, czym jest ta liga, jak wygląda tam życie. Chciałbym, ale czy to się stanie, czy nie – nie wiem” – powiedział Messi La Sexta w 2020 roku.

https://cloudfront-us-east-2.images.arcpublishing.com/reuters/Z5BUOX67ENKZ3HKKKV2WFEQHN4.jpg

The Times twierdzi, że nie należy lekceważyć wpływu Davida Beckhama na to potencjalne podpisanie umowy. Anglik jako ambasador Kataru na Mistrzostwach Świata 2022 ma bezpośredni kontakt z właścicielami PSG. Ponadto, ma również bezpośrednie relacje z Messim poprzez umowę z Adidasem.

Kontrakt Messiego z PSG wygasa z końcem obecnego sezonu, 30 czerwca i choć francuski klub chce, aby Messi został w Paryżu. Jednak nie do końca wiadomo, czy pragnieniem argentyńskiej gwiazdy jest pozostanie w Ligue 1.

Ponadto, The Times ujawnił ambitny plan Interu Miami dotyczący powitania Leo Messiego na Florydzie. Z jednej strony będzie to najwyższa pensja, jaką kiedykolwiek ktokolwiek otrzymał w MLS. Z drugiej strony, planują sprowadzić więcej graczy, którzy pasują do jego stylu i go znają. Mówi się, że dołączyliby do niego jego dobrzy przyjaciele, czyli Luis Suarez i Cesc Fabregas, a ostatnio nawet chodzą plotki o możliwym przejściu Cristiano Ronaldo do drużyny Beckhama. Wspominaliśmy o tym TUTAJ. Byłaby to niepowtarzalna okazja zobaczyć w jednej drużynie dwie największe legendy obecnej piłki nożnej. Takie wydarzenie mogłoby bardzo zwiększyć oglądalność amerykańskiej ligi MLS na całym świecie.

https://bi.im-g.pl/im/d3/47/16/z23363539AMP,Leo-Messi-i-Ronaldo.jpgh

Brak postów do wyświetlenia