W piątkowy poranek Lars Ranger wylądował w Bodø – i teraz wszystko może się zdarzyć!
27-letni prawy obrońca, który przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych zawodników Eliteserien na swojej pozycji, udał się na północ, by dokończyć ostatnie formalności przed jednym z najbardziej komentowanych transferów lata.
Przeczytaj: Jeśli Alexander Sørloth trafi do Premier League, na pewno nie poda do Erlinga Brauta Haalanda
Tło? Zaledwie kilka dni temu wyszło na jaw, że Bodø/Glimt postawili sobie za cel zabezpieczenie profilu Lillestrøm po właściwej stronie. Teraz sam Ranger przyjechał do Bodø, by wszystko przygotować – transfer, który może wejść w życie już 1 stycznia przyszłego roku.
Ponieważ Ranger kończy kontrakt z Lillestrøm po sezonie, może negocjować z kim chce. Oznacza to, że Glimt może w praktyce zamknąć umowę bez konieczności negocjowania z Lillestrøm w sprawie opłaty transferowej – przynajmniej nie w styczniowej wersji.
– Sam Ranger potwierdza: – Spoko!
W czwartek wieczorem, po tym jak Lillestrøm zapewnił sobie miejsce w Lidze Europy, nadeszła bomba: sam Ranger potwierdził zainteresowanie ze strony Bodø/Glimt.
” Oczywiście, że jest fajnie. To najlepszy klub w Norwegii,” powiedział Ranger z błyskiem w oku, po czym dodał, że zobaczymy, co będzie dalej.
Teraz wszystko wskazuje na to, że dzieje się to – i to szybko!
Bo mimo że formalności dotyczące transferu w styczniu są już w formie, Bodø/Glimt pracują na pełnych obrotach, by zdobyć natychmiastowy transfer już w tym oknie. Klub chce od razu wzmocnić skład, a nie czekać do Nowego Roku.
– Grasz w niedzielę? Taka jest teraz sytuacja
Sytuacja w piątkowe popołudnie jest taka, że strony nie zdołały jeszcze uzgodnić opłaty transferowej za transfer tego lata.
Oznacza to, że Ranger, zgodnie z planem, wróci na trening Lillestrøm już w sobotę. A jeśli nie zostanie szybko zawarte porozumienie, może być istotny do gry podczas meczu z Fredrikstad w Eliteserien w niedzielę.
Więc pytanie, które wszyscy sobie teraz zadają: Czy Glimt będzie w stanie przyspieszyć ten proces, czy będą musieli czekać do stycznia, by dostać swojego człowieka?
Jednocześnie pojawiły się informacje, że Daniel Bassi (21) zostanie zawodnikiem Lillestrøm w transferze wartym 15 milionów NOK.
Czytaj na Popidol: Będzie piąty sezon Teda Lasso, mimo że czwarty dopiero się zaczął

