niedziela, 26 września, 2021
More

  Latest Posts

  Lionel Messi do końca miesiąca podpisze 5-letni kontrakt!

  Lionel Messi zgodził się zostać w Barcelonie, umowa będzie ważna do 2026 roku, która obejmie obniżenie jego zarobków do połowy jego poprzedniej pensji.

  34-letni Messi był wolnym agentem po tym, jak jego kontrakt – który podobno zapewniał mu 123 miliony funtów za sezon – wygasł 30 czerwca.

  Teraz piłkarz jest na wakacjach po wygraniu Copa America, a szczegóły kontraktu nie zostały jeszcze sfinalizowane.

  Czytaj: Copa America: Messi tworzy historię Argentyny prowadząc ją do wygranej 

  W kontrakcie będzie klauzula zerwania, która pozwoli Messiemu opuścić klub po dwóch latach.

  Ponowne pozyskanie Messiego było głównym celem nowego przewodniczącego Joana Laporty.

  34-letniemu Messiemu pozostaje tylko złożyć podpis na kontrakcie, którego szczegóły omówił z klubem La Liga jego ojciec.

  „Messi zwiąże się z Barceloną na pięć lat z klauzulą ​​odstępnego w kwocie 600 mln euro. Klub nie wyklucza, że ​​Argentyńczyk może wypełnić kontrakt do końca, chociaż jest prawdopodobne, że na Camp Nou zagra tylko przez dwa lata” – czytamy w „L’Esportiu de Catalunya”.

  FB Barcelona przygląda się również umowie wymiany napastnika Antoine’a Griezmanna i pomocnika Atletico Madryt Saula Nigueza, z myślą o obniżeniu funduszu płac.

  Po Copa America Messi czuje się bardzo silny i zaczął wyobrażać sobie, że zostanie w klubie jeszcze dłużej, niż wcześniej sądzono – dlatego akceptuje pięcioletni kontrakt.

  Po dwóch latach może zerwać umowę, ale jeśli czuje się tak zmotywowany i sprawny, jak teraz, MLS (Major League Soccer) może poczekać.

  Porozumienie nie zostanie ogłoszone natychmiast i może to potrwać jeszcze kilka tygodni. La Liga powiedział, że klub musi zmniejszyć pensje, zanim on i nowi gracze będą mogli zostać zarejestrowani.

  Marginesowi gracze, tacy jak Junior Firpo, Jean-Clair Todibo i Carles Alena, zostali już sprzedani, aby uwolnić budżet, ale inne ważne odejścia również będą musiały się odbyć.

  Messi jest rekordzistą Barcelony z 672 golami i zdobył 10 tytułów La Liga, cztery Ligi Mistrzów, siedem Copa del Reys, a także zdobył Złotą Piłkę w rekordowych sześciu okazjach.

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.