Londyn został najlepszym miastem w Europie w 2023 roku!

0
67

Najlepszym miejscem do odwiedzenia w Europie nie są chorwackie plaże czy zabytki w Grecji, ale…Londyn!

Londyn, wspaniała angielska stolica, została doceniona ze względu na scenę gastronomiczną, bogatą infrastrukturę i generalnie wszechstronną wspaniałość.

Według firmy Resonance Consultancy, która publikuje najlepsze miasta na świecie, Londyn bezapelacyjnie pokonuje inne miasta europejskie i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

Wzięto pod uwagę kilka czynników. Wśród nich najważniejsze były: atrakcje, możliwość poruszania się pieszo, różnorodność, doświadczenia, poziomy zatrudnienia, a nawet hashtagi na Instagramie!

Londyn został uznany za najlepszy biorąc pod uwagę ofertę dla podróżujących, ale także mieszkańców ze względu na swoją odporność na dewastację gospodarczą, śmierć królowej, Brexit, przetasowania w rządzie i nie tylko.

Był chwalony za swoje powiązania technologiczne; firma Resonance Consultancy zachwyciła się miastem dzięki rozwijającym się połączeniom komunikacyjnym, oklaskując linię Elizabeth Line, która dziś świętuje rok od otwarcia.

„Nocne metro w Londynie zostało ponownie otwarte zeszłego lata, a inne linie w mieście działały w większości tak, jak przed Covidem. Istnieją nawet nowe przystanki metra w ramach przebudowy linii Elizabeth, z pociągami kursującymi teraz bezpośrednio z Reading i Heathrow do Abbey Wood oraz z Shenfield do Paddington”.

Zupełnie nowa stacja linii Bond Street Elizabeth, w samym sercu londyńskiego West Endu, również została otwarta pod koniec ubiegłego roku.

Kontynuowano: „Piesi są również podekscytowani otwarciem w 2025 r. Camden Highline, 1,2-kilometrowej zielonej drogi na północ od centrum Londynu, która przekształci nieużywany tor kolejowy w podwyższoną ścieżkę, podobną do słynnego miejskiego punktu orientacyjnego w Nowym Jorku”.

Podczas gdy reszta kraju stoi w obliczu największego spadku cen nieruchomości, Londyn radzi sobie dobrze w przypadku domów szeregowych milionerów, sprzedając o 63% więcej domów w Mayfair i St James niż przed pandemią.

Jakie jest najlepsze 10 miast do odwiedzenia w Europie?

  1. Londyn, Wielka Brytania
  2. Paryż, Francja
  3. Amsterdam, Holandia
  4. Barcelona, Hiszpania
  5. Zurych, Szwajcaria
  6. Madryt, Hiszpania
  7. Berlin, Niemcy
  8. Rzym, Włochy
  9. Bazylea, Szwajcaria
  10. Genewa, Szwajcaria

Dodalibyście jakieś europejskie miasto? Dajcie znać!

Brak postów do wyświetlenia