Londyńskie lotnisko jako pierwsze w Wielkiej Brytanii zniosło zasadę limitu 100 ml płynów w bagażu podręcznym!

0
138

Lotnisku London City Airport zniosło zasadę limitu 100 ml płynu w bagażu podręcznym.

Lotnisko we wschodnim Londynie jako pierwsze w Wielkiej Brytanii wprowadzi zmiany w obostrzeniach, które obowiązują od 2006 roku.

Dzieje się tak dzięki nowym, zaawansowanym technologicznie tomografom komputerowym, na wzór tych stosowanych w szpitalach, które zastąpią stare skanery. Są w stanie wykonać skan 3D toreb pasażerów w wysokiej rozdzielczości, co oznacza, że ​​personel może je łatwo obejrzeć pod każdym kątem.

Zamiast 100 ml limit płynu, będzie on teraz wynosił dwa litry w bagażu podręcznym.

Pasażerowie nie będą już musieli umieszczać kremów i kosmetyków w plastikowej torbie podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa. 

Dotyczy to również laptopów w nowym schemacie, których nie trzeba będzie wyjmować z toreb ulotek, aby osobno je zeskanować. 

Dyrektor generalny lotniska Robert Sinclair zauważył, że technologia pomoże przyspieszyć długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa.

Powiedział: „Dobrą wiadomością dla każdego, kto planuje wakacje lub podróż służbową, jest to, że od końca tego miesiąca będziemy pierwszym głównym portem lotniczym w Wielkiej Brytanii, który zaoferuje pełne bezpieczeństwo CT. Nowe pasy nie tylko zmniejszą problemy, ale także skrócą czas oczekiwania w kolejkach, co, jak wiem, pasażerowie pokochają”.

Nowe przepisy dotyczące maszyn i płynów mają zostać wprowadzone na wszystkich głównych lotniskach w Wielkiej Brytanii w nadchodzących miesiącach

W grudniu 2022 r. rząd ogłosił termin do czerwca 2024 r. na wdrożenie nowej technologii.

Sekretarz transportu Mark Harper powiedział wówczas: „Małe przybory toaletowe stały się podstawą punktów kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, ale wszystko ma się zmienić. Uproszczam przepisy dotyczące bagażu podręcznego na lotniskach, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo.

„Do 2024 r. na głównych lotniskach w Wielkiej Brytanii zostaną zainstalowane najnowsze technologie bezpieczeństwa, skracające czas oczekiwania w kolejce, poprawiające komfort pasażerów i, co najważniejsze, wykrywające potencjalne zagrożenia”.

Próby nowych i ulepszonych skanerów trwają na niektórych z najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii od 2018 roku.

Zasada 100 ml została po raz pierwszy wprowadzona na brytyjskie lotniska w 2006 roku po udaremnionym zamachu terrorystycznym z użyciem płynnych materiałów wybuchowych na lotnisku Heathrow. 

Plan zakładał wprowadzenie materiałów wybuchowych pochodzących z nadtlenku wodoru na samoloty transatlantyckie w butelkach po napojach bezalkoholowych.

Brak postów do wyświetlenia