Marek Zakrzewski pierwszym Europejczykiem od 32 lat, który odniósł taki triumf

0
76
Marek Zakrzewski (sport.pl)

Marek Zakrzewski został pierwszym Europejczykiem od 32 lat, który wygrał biegi na 100 i 200 metrów na jednych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy do lat 20. Cieszy to, tym bardziej że Zakrzewski ma dopiero 17 lat. Można więc powiedzieć, że świetlana przyszłość przed nim.

17-letni Marek Zakrzewski zrównał się swoim osiągnięciem ze słynnym brytyjskim biegaczem Darrenem Campbellem, który 32 lata temu dokonał tego samego, co teraz Zakrzewski, wygrywając wyścigi na 100 i 200 metrów na jednych mistrzostwach Europy. Brytyjczyk był gwiazdą sprintu na przełomie XX i XXI wieku. Zdobył złoty medal olimpijski w sztafecie, srebrny medal olimpijski na 200 metrów i brązowy krążek mistrzostw świata na 100 metrów. Marek Zakrzewski idzie w jego ślady, zostając mistrzem Europy do lat 20 na 100 i 200 metrów.

Jeśli Polak utrzyma formę, to przed nim świetlana przyszłość na miarę legendarnego Usaina Bolta. Piszę tak, ponieważ właśnie w stylu Usiana Bolta Zakrzewski pokonał dystans 200 metrów na tegorocznych ME, dobiegając na metę z rękami w górze i resztą biegaczy daleko w tyle. Zakrzewski wygrał bieg na 200 metrów z czasem 20.63 s – drugim najlepszym w historii polskiej juniorskiej lekkoatletyki.

CZYTAJ: Przyłapany na dopingu Robert Karaś znów przemówił. Oskarża media

CZYTAJ: Wrocławska willa słynnego Maxa Berga na sprzedaż za 14 milionów! Zobaczcie jak wygląda w środku