Wrocławska willa słynnego Maxa Berga na sprzedaż za 14 milionów! Zobaczcie jak wygląda w środku

0
175
Willa Maxa Berga, Wrocław (investmap)

Wrocławska willa słynnego architekta Maxa Berga to jedna z perełek architektonicznych Wrocławia. Kilka dni temu została wystawiona na sprzedaż za 14 milionów. Zobaczcie, jak budynek prezentuje się w środku.

Max Berg był niemiecki architektem, urbanistą i politykiem komunalnym. Na kartach historii Wrocławia zasłyną jako miejski radca budowlany w latach 1909-1924 i architekt Hali Stulecia, nazywaną również Halą Ludową.

Kilka dni temu na rynek nieruchomości trafiła wrocławska willa Maxa Berga. Posiadłość architekta wystawiono na sprzedaż za cenę 14 milionów. Budynek mieści się w sercu parku Szczytnickiego przy ul. Kopernika 19. Budowla została zaprojektowana przez Maxa Jitschina w 1876. W 1910 roku Maxa Berga. Reprezentuje klasyczny modernizm, który w czasach Berga stanowił awangardę. Swoim stylem nawiązuje do angielskich posiadłości wiejskich wyższych sfer. Dom jest pełen światła dzięki licznym, dużym oknom. Projekt jest również przestronny dzięki wysokim sufitom. Posiada trzy kondygnacje i ponad 50-metrowy salon oraz taras z widokiem na park. Dom ma ponad 500 m kw i znajduje się na działce o powierzchni ponad 2 tys. m kw.

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie biura Jot-Be Nieruchomości.

CZYTAJ: PSG posadzi Mbappé na trybunach na otwarcie Ligue 1

CZYTAJ: Lionel Messi ponownie ratuje Inter Miami

Brak postów do wyświetlenia