Mariusz „Pudzian” Pudzianowski doczekał się własnego pomnika z klocków LEGO. Musicie to zobaczyć!

0
266
Mariusz Pudzian Pudzianowski ze 120 tys. klocków LEGO / fot. Bartosz Senderek (wroclife)

Chcesz zobaczyć Pudziana w wersji LEGO? Wystarczy, że przyjedziesz do Wrocławia. To właśnie tutaj Pudzian odsłonił swój pomnik na wystawie klocków LEGO.

Mariusz „Pudzian” Pudzianowski to legendarny uczestnik zawodów strongmanów. Pięciokrotny mistrz świata. Sześciokrotny mistrz Europy i osiomkrotny mistrz Polski. Choć przebywa na sportowej emeryturze, jego legenda jest żywa i to właśnie ona sprawiła, że we Wrocławiu powstał pomnik Pudziana z klocków LEGO. Dlaczego akurat z klocków LEGO?

Na terenie wrocławskiego Sky Tower zorganizowano wystawę klocków LEGO i różnych powstałych z nich budowli. To największa w Polsce wystawa autorskich budowli skonstruowanych z klocków Lego. Na ekspozycji można znaleźć liczne nawiązania do bohaterów i pojazdów z filmów, historii, architektury, a także scenek z życia codziennego. Jest też pomnik Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego, który odsłonił sam Pudzian. Figura Mariusza Pudzianowskiego została wybudowana z 120 tys. klocków. Sportowiec został odwzorowany w skali 1:1.

Mariusz Pudzian Pudzianowski ze 120 tys. klocków LEGO / fot. Bartosz Senderek

CZYTAJ: Oscary zmieniają zasady przyznawania nagrody w kategorii „najlepszy film”

CZYTAJ: Fani zaskoczeni wyznaniem Rogera Federera o jego relacji z Rafaelem Nadalem

Brak postów do wyświetlenia