Mundial. Gwiazdy sprzeciwiają się Mistrzostwom Świata w Katarze

0
105

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 rozpoczną się już za kilka dni, ale wielu artystów wypowiada się przeciwko temu wydarzeniu. Impreza chyba jeszcze nigdy nie spotkała się z tak chłodnym odbiorem.

Robi się coraz głośniej o Mundialu, ponieważ rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Katarze już za chwilę. Nie cichną też kontrowersje wokół lokalizacji imprezy. Katar spotkał się z powszechną krytyką za niezliczone kwestie związane z łamaniem praw człowieka, w szczególności za doniesienia o śmierci ponad 30 osób, które pracowały przy budowie stadionów na nadchodzącą imprezę

Właśnie dlatego, po raz pierwszy w historii, Mundial ma problemy z przyciągnięciem znanych artystów do występu na ceremonii otwarcia wydarzenia. Spójrzcie poniżej na listę przykładowych sław, które wypowiedziały się przeciw zawodom w Katarze.

Dua Lipa

Dua Lipa to prawdopodobnie największe nazwisko, które wystąpiło przeciwko Mistrzostwom Świata.

Dua Lipa wydała oświadczenie po wielu plotkach, że faktycznie wystąpi na Mistrzostwach Świata. „Obecnie pojawia się wiele spekulacji, że wystąpię na ceremonii otwarcia mistrzostw świata w Katarze. Nie będę występować… ani nigdy nie brałam udziału w żadnych negocjacjach dotyczących występu. Nie mogę się doczekać wizyty w Katarze, kiedy wypełni on wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, które złożył, gdy zdobył prawo do organizacji Pucharu Świata” – powiedziała.

Shakira

Jeśli chodzi o Shakirę, Kolumbijka miała ponoć wystąpić gościnnie, ale ostatecznie zrezygnowała. Artystka miała ostatnio swoje osobiste sprawy na głowie (rozwód), a jej obecność na mundialu w Katarze była krytykowana w mediach społecznościowych. Według „El programa de Ana Rosa” Shakira nie wystąpi na ceremonii po tym, jak na kilka dni przed rozpoczęciem mundialu zmieniła zdanie.

Artystka nie wydała na ten moment żadnego oświadczenia w sprawie.

Rod Stewart

Rod Stewart też nie wybiera się do Kataru. Choć muzyk nie dostał propozycji występu na Mundialu, zaproponowano mu trasę po Katarze, której odmówił.

W wywiadzie dla „The Sunday Times” Rod Stewart przyznał, że odrzucił ogromną sumę za występ w Katarze w zeszłym roku. Artyście zaproponowano ponad milion dolarów za 15-miesięczną trasę w tym kraju. Piosenkarz odmówił, ponieważ uważa, że ze względu na sytuację polityczną tego kraju i łamanie w nim praw człowieka, występować tam po prostu nie należy. Stewart odniósł się również do samego Mundialu, mówiąc, że drużyna Iranu nie powinna grać w rozgrywkach ze względu na „dostarczanie broni”.

Zespół The Cure

Robert Smith postanowił wykorzystać cierpki humor, żeby zaprzeczyć plotkom, że zespół The Cure wystąpi na Mistrzostwach Świata. Na swoim koncie na Twitterze napisał, że z przykrością musi wszystkich zawieść, ale pomimo plotek The Cure nie wystąpi na ceremonii otwarcia Mundialu. Następnie, jakby chcąc jeszcze bardziej podkreślić tę kwestię, napisał w kolejnym tweecie, że poinformował selekcjonera reprezentacji Anglii, że jest niedostępny do powołania do kadry.

Joe Lycett

Brytyjski komik jest wielkim fanem Davida Beckhama, ale nie jest zadowolony z faktu, że legenda Manchesteru United została ambasadorem nadchodzących mistrzostw.

W filmie, który stał się hitem internetu w weekend, Lycett zaoferował przekazanie 10 000 dolarów na cele charytatywne wspierające społeczność LGBTQ+, jeśli Beckham wycofa się ze swoich obowiązków ambasadora. Komik dodał, że jeśli Beckham tego nie zrobi, to on zniszczy pieniądze w transmisji na żywo. Na nieszczęście dla komika, w związku z szalejącym obecnie w Wielkiej Brytanii kryzysem związanym z kosztami utrzymania, pełen dobrych intencji gest Lycetta już spotkał się z krytyką.

Brak postów do wyświetlenia