Pięć aktywności, które na pewno będziesz chciał przetestować tej jesieni!

Date:

Listopad dobiega końca…nieprawdopodobne, jak szybko kończy się ten jesienny miesiąc! Jednak – co ważne – jesteśmy teraz w szczytowym sezonie jesieni, która otula nas promieniami słońca i sprawia, że wieczory chcemy spędzać pod kocykiem ze świeczkami – tak właśnie wygląda idealny, jesienny dzień! Chrupiące liście pod butami, świece o zapachu jabłka i flaneli, przepiękny krajobraz…to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że jesień jest wspaniałą porą roku.

Jednak jest to też doskonały czas na skosztowanie zupełnie nowych rzeczy – i wcale nie chodzi o jedzenie! Gdy na zewnątrz robi się nieco zimniej, warto spróbować czegoś innego – korzystajcie z uroków jesieni, póki z nami jest!

  1. Spróbuj ćwiczeń!

Kto powiedział, że 1 stycznia to idealny czas na przełomowe zmiany w naszym życiu? Teraz wchodzimy w okres, który idealnie wspomaga naszą fitness-rutynę. To świetny czas, aby przenieść część swoich treningów na zewnątrz albo wypróbować nowe aktywności, które sprawią, że Twoje serce (dosłownie!) zacznie bić szybciej.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322734#Almost-any-kind-of-exercise-can-help
  • Zainwestuj w kryty ogródek!

Tylko dlatego, że poranki stają się mroźniejsze, wcale nie oznacza, że trzeba wyzbyć się (lub zamrozić) upodobanie do roślin. Poszukaj najlepszych roślin do uprawy w pomieszczeniach (takie jak jadalne zioła, tj. bazylia, mięta), oceń, ile masz miejsca przy słonecznych oknach i…ruszaj z uprawą!

https://www.thespruce.com/indoor-gardening-beginner-guide-5199347
  • Zrób jesienną listę z przyjaciółmi i partnerem/partnerką.

Tyle wspaniałych jesiennych zajęć, a nie ma na nie czasu? Poświęć jeden wieczór, aby zaplanować jesienną listę rzeczy do zrobienia, aby umieścić tam wszystko, co chcesz zrobić w jednym miejscu – jednocześnie zobowiążesz się do odhaczania wszystkiego jeszcze przed świętami!

https://hellolittlehome.com/fall-bucket-list/
  • Pokrój dynię i zaparz grzane wino!

Jesień to idealny sezon na gorące napoje – szczególnie grzane wino z przyprawami! Cynamon, goździki, aromatyczne pomarańcze…ten smak przywodzi na myśl wyłącznie jesień!

https://waxingkara.com/mulled-wine/
  • Z pokrojonej dyni zrób ciasto i zupę krem!

Pokrojona dynia najpierw może być użyta jako kreatywne narzędzie do wycinania, a potem…skonsumowana! Ciasto z dyni jest banalnie proste, jednak pamiętaj, aby dodać do niego mnóstwo przypraw korzennych! Z resztek możesz zrobić zupę krem, która idealnie rozgrzewa w zimniejsze, jesienne wieczory.

https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/roast-pumpkin-recipes

Którą z wyżej wymienionych rzeczy zajmiecie się w pierwszej kolejności? Koniecznie dajcie znać!

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...