Pięć aktywności, które na pewno będziesz chciał przetestować tej jesieni!

0
101

Listopad dobiega końca…nieprawdopodobne, jak szybko kończy się ten jesienny miesiąc! Jednak – co ważne – jesteśmy teraz w szczytowym sezonie jesieni, która otula nas promieniami słońca i sprawia, że wieczory chcemy spędzać pod kocykiem ze świeczkami – tak właśnie wygląda idealny, jesienny dzień! Chrupiące liście pod butami, świece o zapachu jabłka i flaneli, przepiękny krajobraz…to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że jesień jest wspaniałą porą roku.

Jednak jest to też doskonały czas na skosztowanie zupełnie nowych rzeczy – i wcale nie chodzi o jedzenie! Gdy na zewnątrz robi się nieco zimniej, warto spróbować czegoś innego – korzystajcie z uroków jesieni, póki z nami jest!

  1. Spróbuj ćwiczeń!

Kto powiedział, że 1 stycznia to idealny czas na przełomowe zmiany w naszym życiu? Teraz wchodzimy w okres, który idealnie wspomaga naszą fitness-rutynę. To świetny czas, aby przenieść część swoich treningów na zewnątrz albo wypróbować nowe aktywności, które sprawią, że Twoje serce (dosłownie!) zacznie bić szybciej.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322734#Almost-any-kind-of-exercise-can-help
  • Zainwestuj w kryty ogródek!

Tylko dlatego, że poranki stają się mroźniejsze, wcale nie oznacza, że trzeba wyzbyć się (lub zamrozić) upodobanie do roślin. Poszukaj najlepszych roślin do uprawy w pomieszczeniach (takie jak jadalne zioła, tj. bazylia, mięta), oceń, ile masz miejsca przy słonecznych oknach i…ruszaj z uprawą!

https://www.thespruce.com/indoor-gardening-beginner-guide-5199347
  • Zrób jesienną listę z przyjaciółmi i partnerem/partnerką.

Tyle wspaniałych jesiennych zajęć, a nie ma na nie czasu? Poświęć jeden wieczór, aby zaplanować jesienną listę rzeczy do zrobienia, aby umieścić tam wszystko, co chcesz zrobić w jednym miejscu – jednocześnie zobowiążesz się do odhaczania wszystkiego jeszcze przed świętami!

https://hellolittlehome.com/fall-bucket-list/
  • Pokrój dynię i zaparz grzane wino!

Jesień to idealny sezon na gorące napoje – szczególnie grzane wino z przyprawami! Cynamon, goździki, aromatyczne pomarańcze…ten smak przywodzi na myśl wyłącznie jesień!

https://waxingkara.com/mulled-wine/
  • Z pokrojonej dyni zrób ciasto i zupę krem!

Pokrojona dynia najpierw może być użyta jako kreatywne narzędzie do wycinania, a potem…skonsumowana! Ciasto z dyni jest banalnie proste, jednak pamiętaj, aby dodać do niego mnóstwo przypraw korzennych! Z resztek możesz zrobić zupę krem, która idealnie rozgrzewa w zimniejsze, jesienne wieczory.

https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/roast-pumpkin-recipes

Którą z wyżej wymienionych rzeczy zajmiecie się w pierwszej kolejności? Koniecznie dajcie znać!

Brak postów do wyświetlenia