Fundacja Swim For a Dream zaprasza do super projektu – „Nasz wspólny dom – Łódź”

Date:

„Nasz wspólny dom – Łódź” to nowa inicjatywa fundacji Swim For a Dream. Projekt powstał z myślą o integracji społeczności łódzkich dzieci i młodzieży ze środowiskami lokalnymi i uchodźczymi. Fundacja wierzy, że poprzez wspólne warsztaty zachęci dzieci do wzajemnego zrozumienia między podziałami, aby każdy poczuł się w Łodzi jak w domu.

Zrozumieć drugiego człowieka

W ostatnich miesiącach wiele polskich miast ponownie została ośrodkami różnych narodowości, kultur, języków i obyczajów. Takim miejscem stała się również Łódź, co podkreśla fundacja Swim For a Dream, opisując swój nowy program.

– Uruchomiliśmy projekt „Nasz wspólny dom – Łódź”, ponieważ dzisiaj jak nigdy wcześniej potrzebujemy nauczyć się tolerancji, otwartości na drugiego człowieka, jego wartości i kulturę. W ostatnich miesiącach Łódź stała się miejscem, w którym ponownie mieszają się różne kultury, języki, obyczaje. -czytamy na stronie projektu fundacji.

Poprzez warsztaty sportowe, kreatywne, językowe i integracyjne fundacja Swim For a Dream chce zachęcić łódzkie dzieci i młodzież pochodzącą ze środowisk lokalnych i uchodźczych do próby wzajemnego zrozumienia między podziałami, poznania historii, kultury i podstaw języka, aby każdy poczuł się w Łodzi jak w domu. 

Oferta projektu”Nasz wspólny dom – Łódź”

W ofercie kursów i warsztatów są m.in.: nauka gotowania polskich potraw, nauka pływania, lekcja wf-u w parku trampolin, tematyczne wycieczki po Łodzi, warsztaty Street Art we współpracy z Fundacją Urban Forms czy hipoterapia.

Warsztaty są bezpłatne i może wciąć w nich udział każde chętne dziecko poniżej 18. roku życia. Zajęcia potrwają do grudnia 2022 roku i od stycznia do marca 2023 roku. Szczegółową ofertę i informacje o zapisach znajdziecie tutaj —> https://swimforadream.com/nasz-wspolny-dom-lodz/?fbclid=IwAR10O_OnndC6hZkWcnFWfK9_2X-Z426kMyFUCecAHZwUiHwzrkJK7DR5Uhg

Projekt i działania finansowane są z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci UNICEF. Partnerami projektu są Miasto Łódź oraz Fundacja Dobrodzieje się.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...