Fundacja Swim For a Dream zaprasza do super projektu – „Nasz wspólny dom – Łódź”

0
97

„Nasz wspólny dom – Łódź” to nowa inicjatywa fundacji Swim For a Dream. Projekt powstał z myślą o integracji społeczności łódzkich dzieci i młodzieży ze środowiskami lokalnymi i uchodźczymi. Fundacja wierzy, że poprzez wspólne warsztaty zachęci dzieci do wzajemnego zrozumienia między podziałami, aby każdy poczuł się w Łodzi jak w domu.

Zrozumieć drugiego człowieka

W ostatnich miesiącach wiele polskich miast ponownie została ośrodkami różnych narodowości, kultur, języków i obyczajów. Takim miejscem stała się również Łódź, co podkreśla fundacja Swim For a Dream, opisując swój nowy program.

– Uruchomiliśmy projekt „Nasz wspólny dom – Łódź”, ponieważ dzisiaj jak nigdy wcześniej potrzebujemy nauczyć się tolerancji, otwartości na drugiego człowieka, jego wartości i kulturę. W ostatnich miesiącach Łódź stała się miejscem, w którym ponownie mieszają się różne kultury, języki, obyczaje. -czytamy na stronie projektu fundacji.

Poprzez warsztaty sportowe, kreatywne, językowe i integracyjne fundacja Swim For a Dream chce zachęcić łódzkie dzieci i młodzież pochodzącą ze środowisk lokalnych i uchodźczych do próby wzajemnego zrozumienia między podziałami, poznania historii, kultury i podstaw języka, aby każdy poczuł się w Łodzi jak w domu. 

Oferta projektu”Nasz wspólny dom – Łódź”

W ofercie kursów i warsztatów są m.in.: nauka gotowania polskich potraw, nauka pływania, lekcja wf-u w parku trampolin, tematyczne wycieczki po Łodzi, warsztaty Street Art we współpracy z Fundacją Urban Forms czy hipoterapia.

Warsztaty są bezpłatne i może wciąć w nich udział każde chętne dziecko poniżej 18. roku życia. Zajęcia potrwają do grudnia 2022 roku i od stycznia do marca 2023 roku. Szczegółową ofertę i informacje o zapisach znajdziecie tutaj —> https://swimforadream.com/nasz-wspolny-dom-lodz/?fbclid=IwAR10O_OnndC6hZkWcnFWfK9_2X-Z426kMyFUCecAHZwUiHwzrkJK7DR5Uhg

Projekt i działania finansowane są z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci UNICEF. Partnerami projektu są Miasto Łódź oraz Fundacja Dobrodzieje się.

Brak postów do wyświetlenia