Król Karol III skończył 74 lata. Oto kilka ciekawostek o królu Wielkiej Brytanii

Date:

Król Karol III, zasiadający na tronie Wielkiej Brytanii od 2 miesięcy, skończył 74 lata. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka ciekawostek na temat Karola III.

Król Karol III skończył 74 lata

Król Karol III jest głową Wielkiej Bytanii od zaledwie 2 miesięcy, a już zdołał podjąć kilka zaskakujących decyzji. Jedną z nich było wybranie na swoją oficjalną siedzibę swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania, Clarence House, zamiast Pałacu Buckingham. W pewnych kwestiach Król Karol III pozostaje jednak wierny tradycji. Na przykład temu, że zgodnie z królewską tradycją brytyjski monarcha obchodzi oficjalne urodziny w czerwcu, w ramach święta Trooping the Colour. Dlatego też, pomimo iż Karol III skończył 74 lata w poniedziałek, 14 listopada, urodziny obchodził prywatnie, a na huczne obchody czeka do czerwca.

74. urodziny Karola III uczciła Household Cavalry, która odegrała „Happy Birthday” podczas ceremonii zmiany warty przed Pałacem Buckingham. W stolicy wystrzelono także salwy armatnie.

Kilka ciekawych faktów o Karolu III

1.

Karol III jest najstarszą osobą, która wstąpiła na tron Wielkiej Brytanii i monarchą, który najdłużej czekał na przejęcie władzy.

2.

Karol III 4 razy odwiedził Polskę. Po raz pierwszy w 1993 roku, a po raz ostatni w 2010 roku.

3.

Karol III wystąpił jako „pogodynka” w BBC z okazji 60-lecia stacji.

4.

Karol III posiada własną markę whisky o nazwie „Barrogill”.

5.

Imieniem Karola III nazwano nowo odkryty gatunek żaby w uznaniu pracy króla na rzecz ochrony lasów deszczowych.

6.

Swoją obecną żonę i wielką miłość, Kamilę, poznał w wieku zaledwie 23 lat. Początkowo zrezygnował z tej miłości na rzecz korony. Z Kamilą pobrał się dopiero w 2005 roku, po 34 latach znajomości, 8 lat po śmierci pierwszej żony, Diany, księżnej Walii.

7.

Jest zapalonym malarzem i jednym z najlepiej zarabiających żyjących malarzy.

8.

Nie jada obiadów, a jego ulubiona herbata to Darjeeling z miodem i mlekiem

9.

Karol III uwielbia magię i w 1975 r. został przyjęty do stowarzyszenia magików po wykonaniu sztuczki z kubkiem i kulkami. Jego przyjęcie mogło być z góry przesądzone, ponieważ jego certyfikat został podpisany przed egzaminem.

10.

Karol III jest pierwszą osobą z brytyjskiej rodziny królewskiej, która ukończyła studia wyższe.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...