Król Karol III skończył 74 lata. Oto kilka ciekawostek o królu Wielkiej Brytanii

0
98

Król Karol III, zasiadający na tronie Wielkiej Brytanii od 2 miesięcy, skończył 74 lata. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka ciekawostek na temat Karola III.

Król Karol III skończył 74 lata

Król Karol III jest głową Wielkiej Bytanii od zaledwie 2 miesięcy, a już zdołał podjąć kilka zaskakujących decyzji. Jedną z nich było wybranie na swoją oficjalną siedzibę swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania, Clarence House, zamiast Pałacu Buckingham. W pewnych kwestiach Król Karol III pozostaje jednak wierny tradycji. Na przykład temu, że zgodnie z królewską tradycją brytyjski monarcha obchodzi oficjalne urodziny w czerwcu, w ramach święta Trooping the Colour. Dlatego też, pomimo iż Karol III skończył 74 lata w poniedziałek, 14 listopada, urodziny obchodził prywatnie, a na huczne obchody czeka do czerwca.

74. urodziny Karola III uczciła Household Cavalry, która odegrała „Happy Birthday” podczas ceremonii zmiany warty przed Pałacem Buckingham. W stolicy wystrzelono także salwy armatnie.

Kilka ciekawych faktów o Karolu III

1.

Karol III jest najstarszą osobą, która wstąpiła na tron Wielkiej Brytanii i monarchą, który najdłużej czekał na przejęcie władzy.

2.

Karol III 4 razy odwiedził Polskę. Po raz pierwszy w 1993 roku, a po raz ostatni w 2010 roku.

3.

Karol III wystąpił jako „pogodynka” w BBC z okazji 60-lecia stacji.

4.

Karol III posiada własną markę whisky o nazwie „Barrogill”.

5.

Imieniem Karola III nazwano nowo odkryty gatunek żaby w uznaniu pracy króla na rzecz ochrony lasów deszczowych.

6.

Swoją obecną żonę i wielką miłość, Kamilę, poznał w wieku zaledwie 23 lat. Początkowo zrezygnował z tej miłości na rzecz korony. Z Kamilą pobrał się dopiero w 2005 roku, po 34 latach znajomości, 8 lat po śmierci pierwszej żony, Diany, księżnej Walii.

7.

Jest zapalonym malarzem i jednym z najlepiej zarabiających żyjących malarzy.

8.

Nie jada obiadów, a jego ulubiona herbata to Darjeeling z miodem i mlekiem

9.

Karol III uwielbia magię i w 1975 r. został przyjęty do stowarzyszenia magików po wykonaniu sztuczki z kubkiem i kulkami. Jego przyjęcie mogło być z góry przesądzone, ponieważ jego certyfikat został podpisany przed egzaminem.

10.

Karol III jest pierwszą osobą z brytyjskiej rodziny królewskiej, która ukończyła studia wyższe.

Brak postów do wyświetlenia