„Najbardziej niedocenione” miasto w Wielkiej Brytanii

0
72

Jeśli chodzi o podział Wielkiej Brytanii, wygląda on następująco: albo Północ, albo Południe.

Jednak pomiędzy tymi dwoma, skrajnymi elementami, znajduje się miejsce, o którym nikt nie pamięta – miejsce, które zostało nazwane „najbardziej niedocenianym” miastem w Wielkiej Brytanii.

Właśnie tym mianem określono Nottingham – miejsce, które niedawno otrzymało wyróżnienie od The Telegraph, a wszystko do dzięki tętniącej życiem kulturze, scenie studenckiej, przyjaznym mieszkańcom, architekturze i połączeniom transportowym.

Bogata historia miasta to kolejny powód jego atrakcyjności – szczyci się Colwick Hall, jednym z rodowych domów rodziny Byron, a także wiktoriańską architekturą (m.in. autorstwa Watsona Fothergilla) i secesyjnymi projektami rozsianymi po całym mieście. Bezapelacyjnie, jest to piękne miejsce!

Oprócz tego, Nottingham oferuje pełne wrażeń życie nocne, tętniącą życiem scenę artystyczną i mnóstwo terenów zielonych, a także wolne od ruchu ulicznego centrum miasta, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Mimo to, według VisitBriain, Nottingham jest dopiero 18. najczęściej odwiedzaną metropolią Anglii! 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nottingham

Co może być tego powodem?

Chris Matthews, urodzony w Nottingham grafik i historyk, sugeruje, że miasto może być dziś niedoceniane, ponieważ „trudno je zdefiniować w prostych słowach. To historyczne miejsce, stare miasto powiatowe w bardzo naturalnym otoczeniu. Ale jest też bardzo nowoczesny, produkt rewolucji przemysłowej. Jeśli masz z góry ustaloną teorię na temat historii i projektowania, Nottingham nie jest dla ciebie. Ale jeśli jesteś dociekliwy, kreatywny i masz otwarty umysł, spodoba ci się jego złożoność i niuanse.”

Choć – być może – ta tajemniczość czyni miasto jeszcze bardziej intrygującym…

Brak postów do wyświetlenia