Najlepsi piłkarze znowu w Polsce! Liga Mistrzów wraca do naszego kraju.

0
156

Już w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się gorących emocji, które zawędrują do naszego kraju, a dokładnie na Stadion Wojska Polskiego w Warszawie.
Wszystko to za sprawą utytułowanej ukraińskiej drużyny piłkarskiej Szachtar Donieck. Zespół jest trzynastokrotnym mistrzem Ukrainy i jedynym przedstawicielem tego kraju w obecnym sezonie Ligi Mistrzów UEFA.

Dlaczego akurat w Polsce? Wszystko przez trwającą od 24 lutego bieżącego roku inwazję Rosji na Ukrainę. Szachtar nadal nie może rozgrywać meczów domowych na własnym stadionie. Na mocy porozumień, władze Legii Warszawa wynajęły stadion przy ulicy Łazienkowskiej. Warszawski klub oraz Fundacja Legii od początku wojny wspierał uchodźców i zespoły piłkarskie z Ukrainy.

Dzięki owej współpracy, mamy możliwość gościć w Polsce tak wielkie drużyny jak Real Madryt, Celtic Glasgow, a także coraz lepiej radzący sobie na piłkarskiej arenie dość świeży, bo powstały w 2009 roku, klub RB Lipsk. Zespoły zostały wylosowane i zmierzą się w fazie grupowej właśnie z Szachtarem Donieck.
Real Madryt i Celtic Glasgow to dwie najbardziej utytułowane ekipy w Hiszpanii i Szkocji. Hiszpański Real broni w obecnym sezonie pucharu Ligi Mistrzów. Warto też wspomnieć o ważnych polskich akcentach w drużynie ze Szkocji. W Celticu jeszcze nie tak dawno świetnie radzili sobie dwaj jedni z najlepszych polskich piłkarzy, mianowicie Artur Boruc i Maciej Żurawski, którzy wyraźnie zapisali się na kartach historii klubu.

Z czterech zespołów do kolejnej rundy europejskich rozgrywek awansują tylko dwie najlepsze. Możemy spodziewać się wspaniałej rywalizacji i ogromnego widowiska!

Terminarz meczów Szachtara w Warszawie:

  • mecz 2 kolejki fazy grupowej – 14 września, godz. 18:45 – Szachtar Donieck vs Celtic Glasgow
  • 4 kolejka – 11 października, godz. 21:00 – Szachtar Donieck vs Real Madryt
  • 6 kolejka – 2 listopada, godz. 18:45 – Szachtar Donieck vs RB Lipsk

Ostatni raz w Polsce mogliśmy cieszyć się z organizacji meczów najbardziej prestiżowych i najlepszych rozgrywek na Starym Kontynencie w sezonie 2016/2017. Wtedy to wyżej wspominana Legia Warszawa mierzyła się w fazie grupowej z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona.
Warszawiacy ostatecznie zajęli trzecie miejsce, przez co nie mogli awansować dalej, lecz mogą być dumni ze stawienia czoła Realowi, późniejszemu mistrzowi, gdy właśnie w meczu w Warszawie po emocjonującym meczu zremisowali z Hiszpanami 3:3.

Dla tych, którzy już są zainteresowani, bilety można nabyć na oficjalnej stronie Szachtara Donieck – shakhtar.com

https://pbs.twimg.com/media/FXsjcH-UsAIz0Gp?format=jpg&name=900×900

Brak postów do wyświetlenia