Największa na świecie żywa wystawa mięsożernych i umiejących liczyć roślin zawita do Wrocławia

0
114

W ostatni weekend marca Wrocław odwiedzą najgroźniejsze rośliny świata. Będzie to największa na świecie wystawa roślin, które same polują na pożywienie, chociażby muchy i myszy, oraz potrafią doskonale liczyć i odmierzać czas. Wystawa „Potworne Cuda” czekać będzie na zwiedzających na stadionie Tarczyński Arena.

Weekend roślin na Tarczyński Arenie we Wrocławiu zaplanowany został na 25 i 26 marca. Oprócz wystawy „Potworne Cuda” z mięsożernymi roślinami, na stadionie odbędą się w tym samym czasie dwa inne wydarzenia — światowa wystawa bonsai, orchidei i sukulentów i targi roślin kolekcjonerskich.

Najgroźniejsze rośliny na świecie będzie można podziwiać w ramach wystawy „Potworne Cuda”. Na zwiedzających będą czekać m.in. ponad metrowe kapturnice, dzbaneczniki, których kielichy mają do 3-4 litry objętości i zjadają swoje ofiary (np. myszy) w całości oraz muchołówki, które potrafią liczyć i odmierzać czas, wiedząc, kiedy zamknąć liście, na których usiadła ofiara. Jedną z atrakcji wystawy jest pokaz karmienia tych roślin na żywo.

Godziny otwarcia wystaw i targów na Tarczyński Arenie:

sobota, 25.03.23 – od 10:30 do 18:00
niedziela, 26.03.23 – od 10:00 do 17:00


Wystawa „Potworne Cuda” [bilety, ceny]
Bilet normalny: 45 zł
Bilet ulgowy: 35 zł
Bilet rodzinny 2+2: 130 zł
Bilet VIP: 150 zł

Dzieci do 3. roku życia — wstęp bezpłatny (opiekunowie muszą na wejściu przedstawić dokument potwierdzający datę urodzenia dziecka).

Bilety ulgowe przysługują: dzieciom do 18. roku życia, uczniom i studentom do 26. roku życia, emerytom, rencistom i niepełnosprawnym (osoby korzystające z ulgi muszą przedstawić niezbędne dokumenty takie jak legitymacje, orzeczenia itp.)

Brak postów do wyświetlenia