Najszybszy gitarzysta świata gościem 21. Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu

0
99

W tym roku Wrocław znów spróbuje pobić gitarowy rekord świata w masowym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gościem specjalnym 21. Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu będzie uznany za najszybszego gitarzystę wszech czasów Amerykanin Michael Angelo Batio.

Przed nami 21. edycja Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu, w którym miejmy nadzieje, że rekordowa orchestra gitarowa zagra utwór „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Wydarzenie to przyciąga do stolicy Dolnego Śląska miłośników muzyki i gitary z całego świata. W tym roku potrzeba 7677 grających razem gitar i innych instrumentów strunowych, żeby ustanowić nowy Gitarowy Rekord Świata. O szczegółach imprezy przeczytasz na stronie internetowej Rekordu.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji imprezy będzie amerykański wirtuoz gitary Michael Angelo Batio. Guitar One Magazine uznał go za najszybszego gitarzystę wszech czasów. To jednak nie wszystko. Na scenie rekordu pojawi się również legendarny Steve Vai. Steve Vai obecny jest na scenie od ponad czterdziestu lat. Współpracował m.in. z Joe Satrianim, Ozzym Osbournem, Davidem Lee Rothem i Johnem Lydonem.

Steve Vai da również pełny koncert w ramach 3-Majówki w Hali Stulecia.

Brak postów do wyświetlenia