10 marca — Dzień Mężczyzn. Skąd wzięło się święto i gdzie jest celebrowane?

Date:

10 marca wypada Międzynarodowy Dzień Mężczyzn. W Polsce święto nie jest tak celebrowane, jak wypadający dwa dni wcześniej Dzień Kobiet, a obchodzony jest częściej niż raz w roku. Z okazji Dnia Mężczyzn przybliżamy historię tego święta.

Czym byłby mężczyzna bez kobiety i czym byłaby kobieta bez mężczyzny? Razem raźniej, dlatego postuluję, aby zacząć obchodzić Dzień Mężczyzn równie hucznie, co Dzień Kobiet. Panowie, wszystkiego najlepszego! Odwagi w byciu najprawdziwszym sobą, bo wtedy spotka Was wszystko, na co tak bardzo czekacie.

Według statystyk z 2021 roku Dzień Mężczyzn obchodzony jest w ponad 80 krajach. Co ciekawe, w większości z tych państw święto mężczyzn celebrowane jest 19 listopada. Istnieje jednak kilka dat, w których możemy obchodzić ten dzień. Pierwsza to 19 listopada. Druga to 10 marca, co wywodzi się z tradycji katolickiej. Trzecią datą jest 30 września, kiedy świętowany jest Dzień Chłopaka.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn został zapoczątkowany w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na wartości wnoszone do społeczeństwa przez mężczyzn, zapoczątkowanie zmiany w postrzeganiu mężczyzn i likwidacji toksycznych obrazów męskości oraz zachęcenie mężczyzn do badań i pracy z psychologiem, gdy czują, że tego potrzebują, a wstydzą się do tego przyznać, przez wizerunek silnego mężczyzny, którego na nich przez lata narzucono.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Adidas łączy siły z muzłumańską grupą spacerowiczów

W tym tygodniu Adidas połączy siły z grupą pieszych...

T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę,...

Paul Merson wyjaśnia, dlaczego powrót Gabriela Jesusa „spowoduje problemy” Arsenalu

Paul Merson twierdzi, że długo oczekiwany powrót Gabriela Jesusa...

Obraz Kandinsky’ego odzyskany przez spadkobierców ofiar Holokaustu ustanowił rekord aukcji

Obraz rosyjskiego modernisty Wassily'ego Kandinsky'ego, który kiedyś należał do...