Najwyższa kobieta świata odbyła swój pierwszy lot samolotem!

0
94

Rumeysa Gelgi, najwyższa żyjąca kobieta na świecie, niedawno wsiadła na pokład samolotu z jej rodzinnej Turcji do San Francisco. Dwudziestopiętolatka ma 215 cm wzrostu! Jej proporcje są wynikiem zespołu Weavera, rzadkiej choroby genetycznej, która powoduje przerost kości. Od czasów nastoletnich jest celebrytką Księgi Rekordów Guinnessa i posiada rekordy w kilku kategoriach związanych z rozmiarem, w tym z najdłuższymi palcami żyjącej osoby i najdłuższymi plecami żyjącej kobiety.

https://www.gulftoday.ae/-/media/gulf-today/images/articles/news/2022/11/17/rumeysa-gelgi-750.ashx?la=en&hash=F8E329189F5733771BC372F6F6EBFC2FC2F

Rumeysa regularnie podróżuje, jednak nigdy wcześniej nie leciała samolotem. We wrześniu Gelgi w końcu wzbiła się pierwszy raz w przestworza. Kilka tygodni później w poście na Instagramie podzieliła się zdjęciami z podróży na pokładzie Turkish Airlines, co było możliwe po tym, jak linie lotnicze usunęły kilka miejsc w samolocie, aby Gelgi mogła wygodnie podróżować podczas 13-godzinnej podróży ze Stambułu do Kalifornii.

https://idsb.tmgrup.com.tr/ly/uploads/images/2022/09/29/233401.jpg

Gelgi powiedziała, że chociaż była to jej pierwsza podróż samolotem, „z pewnością nie będzie ostatnią”. Na zdjęciach wydaje się być traktowana jak VIP, rozmawiając z uśmiechniętym personelem na pokładzie samolotu i delektując się posiłkiem pierwszej klasy. Gelgi, która jest programistką komputerową, a także rzecznikiem publicznym, mówi, że spędza czas w San Francisco, pracując dla Księgi Rekordów Guinnessa.

Jej podróż podkreśla rosnącą świadomość dostępności linii lotniczych dla osób z różnicami fizycznymi i niepełnosprawnościami. Wcześniej, podróże lotnicze były (w najlepszym razie) niewygodne dla takich podróżnych, a w najgorszym były obraźliwe i bolesne.

https://www.nationalworld.com/jpim-static/image/2022/11/07/12/tallest-woman-in-the-world-rumeysa-gelgi.jpg?width=640&quality=65&smart

Linda Ristagno, zastępcą dyrektora ds. zewnętrznych w Zrzeszeniu Międzynarodowego Transportu Lotniczego, które wyznacza światowe standardy podróży lotniczych, opisała rodzaje globalnych i strukturalnych wysiłków podejmowanych w celu poprawy dostępności dla wszystkich podróżnych.

„Dążymy do tego, aby wszyscy pasażerowie mogli cieszyć się swobodą podróży lotniczych i oczekujemy, że standardy (wśród uczestniczących linii lotniczych i lotnisk) będą spójne, aby każdemu można było zaoferować ten sam poziom pomocy” – powiedziała.

Brak postów do wyświetlenia