Nie żyje Paulie z serii „Rocky”

0
103
Burt Young (fot. the hollywood reporter)

Paulie był jedną z najbardziej lubianych postaci z serii filmów o Rockym Balboa. W rolę porywczego, ale i lojalnego, brata żony Rocky’ego Balboa wcielał się Burt Young. Aktor zmarł 8 października w wieku 83 lat. Przypominamy sylwetkę tego nominowanego do Oscara aktora.

Burt Young zmarł 8 października w Los Angeles w wieku 83 lat. Przyczyna jego śmierci pozostaje w tej chwili nieujawniona. Young pozostawił po sobie córkę, Anne Moreę Steingieser. Jego żona zmarła w 1974 roku. Young był nominowanym do Oscara aktorem, bokserem, weteranem piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych i uznanym malarzem.

Jego podróż w świat aktorstwa była efektem pogoni za dziewczyną, która chciała studiować u Lee Strasberga w Actors Studio. To właśnie tam Young znalazł swojego mentora, który dostrzegł jego ogromny potencjał i głębię emocjonalną, jaką potrafił wnieść do swoich ról. Burt Young był znany ze swoich wyjątkowych umiejętności, które wywoływały śmiech, płacz, a nawet dreszcze. Wniósł głębię i autentyczność do portretowanych przez siebie postaci, czyniąc je niezapomnianym. Jego role kochało się lub nienawidziło. Jego wyjątkowe umiejętności aktorskie ukazały się w pełni, gdy tchnął życie w postać Pauliego Pennino w filmie „Rocky”, lojalnego przyjaciela Rocky’ego i brata Adriana, przyszłej żony Balboa.

Jednym z momentów, które zadecydowały o jego karierze, był rok 1977, kiedy otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie „Rocky”. Przez całą swoją karierę Burt Young pozostawił niezatarte piętno w Hollywood, występując w tak znanych filmach, jak „Chinatown” Romana Polańskiego i „Dawno temu w Ameryce” Sergio Leone.

CZYTAJ: EL. Euro 2024. Przerwano mecz Belgia-Szwecja. Nie żyje dwóch kibiców Szwecji

CZYTAJ: Paul McCartney szczerze i stanowczo o Yoko Ono i jej związku z Johnem Lennonem

Brak postów do wyświetlenia