Niewidoma na kolory panna młoda po raz pierwszy widzi zielone oczy pana młodego w dniu swojego ślubu, a wszystko to dzięki specjalnym okularom!

0
109

Dzień ślubu pewnej panny młodej był jeszcze bardziej wyjątkowy dzięki temu, że po raz pierwszy mogła zobaczyć niektóre kolory…w tym kolor oczu męża!

Kristin Robinson z Harleysville w Pensylwanii cierpi czerwono-zieloną na ślepotę barw, co oznacza, że ​​nie widzi różu i fioletu.

Jednak dzięki parze specjalnych okularów, ten absolutnie wyjątkowy dzień ślubu, stał się jeszcze bardziej…kolorowy – i to w dosłownym znaczeniu tego słowa! 

Kiedy Kristin po raz pierwszy założyła okulary przy ołtarzu, w końcu zgodziła się ze swoim narzeczonym Nickiem, że jego oczy są zielone – wcześniej, z powodu ślepoty barw, widziała je jako niebieskie.

Była również zdumiona swoim bukietem kwiatów – dzięki okularom zauważyła, że nie są – jak postrzegała wcześniej – całkowicie białe, a różowo-białe!

Kobieta powiedziała: „Zawsze o tym marzyłam; wreszcie widzę wszystkie kolory!”

Według NHS, ślepota barw jest powszechna; większość osób z niedoborem widzenia kolorów ma trudności z rozróżnieniem odcieni czerwieni, żółci i zieleni.

Jest to znane jako niedobór widzenia kolorów czerwono-zielonych. 

Większość ludzi uczy się z tym żyć bez poważnych problemów, ale daltonizm może czasami utrudniać rozróżnienie między żywnością, lekami i znakami drogowymi.

Co ciekawe, daltonizm dotyka mniej więcej jednego na 12 mężczyzn, ale tylko jedną na 200 kobiet, co sprawia, że ​​historia Kristin jest jeszcze bardziej niezwykła.

Para, która pobrała się w Walt Disney World, spędziła wieczór swojego ślubu oglądając fajerwerki w kurorcie.

Pan młody Nick powiedział, że jest zachwycony, ponieważ może „wzmocnić” ten wyjątkowy dzień dla swojej nowej żony. „Jestem po prostu szczęśliwy – mam ciarki na myśl o tym” – dodaje.

Brak postów do wyświetlenia