Niezwykle pamiątki Paula Newmana i Joanne Woodward trafią na aukcję

0
101

Dom aukcyjny Sotheby’s ogłosił we wtorek, że sprzeda ponad 300 pamiątek, które legendarny aktor Paul Newman i jego druga żona Joanne Woodward mieli w swoim domu w Connecticut.

Przedmioty otwierają „niezwykłe okno na życie osobiste i zawodowe słynnej pary”, która poznała się w 1953 roku w przedstawieniu na Broadwayu i pobrała się kilka lat później, dzieląc pół wieku małżeństwa aż do śmierci Newmana w 2008 roku, zgodnie z komunikatem prasowym.

Wśród obiektów znajdą się m.in. nagrody filmowe, kombinezony pilotów, listy od prezydentów, zdjęcia z elitą filmową oraz suknia ślubna, którą Woodward miała na ślubie z Newmanem.

Z Joanne Woodward, która ma teraz 93 lata, Newman miał trzy córki: Nell, Claire i Melissę, które podpisały oświadczenie w imieniu „rodziny Newman Woodward”, w którym mają nadzieję, że kolekcja spodoba się publiczności tak samo, jak ich rodzicom przy składaniu wszystkiego do kupy.

Chociaż Sotheby’s nie ujawnił jeszcze daty aukcji ani jej pełnej zawartości, mówi się, że 1 czerwca w Nowym Jorku odbędzie się wystawa kolekcji. To prawdziwa gratka dla fanów kina!

Brak postów do wyświetlenia