Oto jedyny Polak, który dostał się w tym roku na Yale

0
96

Yale to prestiżowy uniwersytet w Stanach Zjednoczonych, który od lat jest uznawany za jedną z najlepszych uczelni wyższych na świecie. W tym roku dostał się na niego jeden Polak. Dawid Kopik ma zaledwie 17 lat.

Dawid Kopik to jedyny Polak, któremu udało się w tym roku dostać na Yale. 17-latek z Goli rozpocznie naukę na legendarnym Yale już tej jesieni. Kopik został przyjęty do klasy 2027 na Uniwersytecie Yale i jako student FGLI zacznie tam uczęszczać na zajęcia tej jesieni.

Przyjęcie Dawida Kopika na uczelnię potwierdzili przedstawiciele Yale. Polak musiał przejść szereg wstępnych kwalifikacji, żeby się dostać. W ramach jednego z etapów musiał m.in. napisać sześć esejów na 200-500 słów, co sam Dawid przyznał, było dużym wyzwaniem, ponieważ trudno w tak małej ilości słów wyjaśnić tak złożone tematy.

Dawid Kopik Jest laureatem „Kangura matematycznego”, finalistą „Cosmic Challenge Pathfinder”, zwycięzcą konkursu „Pomysł na biznes” i trzykrotnym zdobywcą Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Pasjonuje się fizyką, informatyką, prawem, ekonomią oraz naukami społecznymi. Na Yale będzie studiować informatykę i ekonomię.

Brak postów do wyświetlenia