Peloton wycofuje 2 miliony rowerów stacjonarnych

0
62

Peloton wycofuje 2 miliony rowerów z powodu zagrożenia bezpieczeństwa. Do niebezpiecznej sytuacji może dojść z powodu regulowanego siedzenia, które może pęknąć podczas użytkowania i tym samym zranić ćwiczącego.

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) wydała wezwanie, nakazując właścicielom rowerów stacjonarnych Peloton o numerze modelu PL-01 natychmiastowe zaprzestanie używania roweru. Klienci, których to dotyczy, powinni skontaktować się z firmą w celu uzyskania bezpłatnego zestawu naprawczego, który mogą zainstalować samodzielnie.

W komunikacie prasowym Peloton powiedział, że rowerki stacjonarne o wartości 1400 dolarów były sprzedawane od stycznia 2018 roku do maja 2023 tylko w Stanach Zjednoczonych. Zidentyfikowano 35 doniesień o „wyłamaniu się sztyc” spośród 2 160 000 rowerów sprzedanych na dzień 30 kwietnia. Dodano, że 13 osób stwierdziło, że doznało obrażeń, w tym „złamania nadgarstka, ran szarpanych i siniaków spowodowanych upadkiem z roweru.”

To drugie takie duże niepowodzenie tej firmy, która została zmuszona do wycofania 125 000 swoich bieżni po śmierci sześcioletniego dziecka i dziesiątkach innych doniesień o urazach związanych z jej maszynami.

„Nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo członków jest niezachwiane. Dla Pelotonu ważne było proaktywne zaangażowanie CPSC w rozwiązanie tego problemu oraz szybka i wspólna praca w celu znalezienia środka zaradczego” – powiedziała firma.

Akcje Pelotonu spadły o ponad 6% po tej wiadomości.

Brak postów do wyświetlenia