Pierwsze znaczki z wizerunkiem króla Karola!

Date:

Pierwsze znaczki z wizerunkiem króla trafią do sprzedaży jeszcze w marcu – jest to historyczny moment, gdyż królowa widniała na nich przez prawie sześć dekad!

Charles debiutuje w kolekcji 10 specjalnych znaczków upamiętniających ulubione kwiaty narodu Brytyjskiego.

Jego niekoronowany profil jest widoczny w lewym górnym rogu, choć – w przeciwieństwie do królowej – bez wieńca laurowego.

Jest to znaczący kamień milowy w historii brytyjskiej filatelistyki, ponieważ sylwetka Jej Królewskiej Mości pojawia się na specjalnych znaczkach od 1966 roku!

Ostatni zestaw specjalnych znaczków z wizerunkiem królowej został wydany w lutym i tym samym uczcił 100-lecie lokomotywy parowej „Latający Szkot”.

Nowy zestaw jest ukłonem w stronę pasji Karola do ogrodnictwa, a także uhonorowaniem jego matki, przedstawiając delikatny groszek cukrowy – jeden z jej ulubionych kwiatów.

Kolejny znaczek przedstawia słonecznik – narodowy kwiat Ukrainy, który stał się symbolem solidarności z ogarniętym wojną krajem.

Pozostałe kwiaty w zestawie pierwszej klasy to fioletowy irys, różowa lilia, fuksja, pomarańczowo-czerwony tulipan, ciemnoróżowa piwonia, jasnopomarańczowa nasturcja, jasnoróżowa róża i jasnofioletowa dalia.

Stworzenie sylwetki króla było wynikiem współpracy ilustratora The Iron Man Andrew Davidsona, szefa projektowania i redakcji Royal Mail oraz Marcusa Jamesa i Iana Chilversa z agencji projektowej Atelier Works.

David Gold, dyrektor ds. zagranicznych i polityki Royal Mail, powiedział: „Wielka Brytania to naród ogrodników, a miłość do kwiatów jest głęboko zakorzeniona w naszej zbiorowej świadomości. Jego Królewska Mość jest znanym zapalonym ogrodnikiem i jesteśmy zachwyceni, że pierwsze specjalne znaczki z jego sylwetką będą celebracją niektórych z najpopularniejszych kwiatów w brytyjskich ogrodach”.

Royal Mail i Atelier Works skupiły się na dostosowaniu wizualnym i testach, aby upewnić się, że sylwetka będzie działać w wymaganych niewielkich wymiarach.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Adidas łączy siły z muzłumańską grupą spacerowiczów

W tym tygodniu Adidas połączy siły z grupą pieszych...

T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę,...

Paul Merson wyjaśnia, dlaczego powrót Gabriela Jesusa „spowoduje problemy” Arsenalu

Paul Merson twierdzi, że długo oczekiwany powrót Gabriela Jesusa...

Obraz Kandinsky’ego odzyskany przez spadkobierców ofiar Holokaustu ustanowił rekord aukcji

Obraz rosyjskiego modernisty Wassily'ego Kandinsky'ego, który kiedyś należał do...