Pierwsze znaczki z wizerunkiem króla Karola!

0
99

Pierwsze znaczki z wizerunkiem króla trafią do sprzedaży jeszcze w marcu – jest to historyczny moment, gdyż królowa widniała na nich przez prawie sześć dekad!

Charles debiutuje w kolekcji 10 specjalnych znaczków upamiętniających ulubione kwiaty narodu Brytyjskiego.

Jego niekoronowany profil jest widoczny w lewym górnym rogu, choć – w przeciwieństwie do królowej – bez wieńca laurowego.

Jest to znaczący kamień milowy w historii brytyjskiej filatelistyki, ponieważ sylwetka Jej Królewskiej Mości pojawia się na specjalnych znaczkach od 1966 roku!

Ostatni zestaw specjalnych znaczków z wizerunkiem królowej został wydany w lutym i tym samym uczcił 100-lecie lokomotywy parowej „Latający Szkot”.

Nowy zestaw jest ukłonem w stronę pasji Karola do ogrodnictwa, a także uhonorowaniem jego matki, przedstawiając delikatny groszek cukrowy – jeden z jej ulubionych kwiatów.

Kolejny znaczek przedstawia słonecznik – narodowy kwiat Ukrainy, który stał się symbolem solidarności z ogarniętym wojną krajem.

Pozostałe kwiaty w zestawie pierwszej klasy to fioletowy irys, różowa lilia, fuksja, pomarańczowo-czerwony tulipan, ciemnoróżowa piwonia, jasnopomarańczowa nasturcja, jasnoróżowa róża i jasnofioletowa dalia.

Stworzenie sylwetki króla było wynikiem współpracy ilustratora The Iron Man Andrew Davidsona, szefa projektowania i redakcji Royal Mail oraz Marcusa Jamesa i Iana Chilversa z agencji projektowej Atelier Works.

David Gold, dyrektor ds. zagranicznych i polityki Royal Mail, powiedział: „Wielka Brytania to naród ogrodników, a miłość do kwiatów jest głęboko zakorzeniona w naszej zbiorowej świadomości. Jego Królewska Mość jest znanym zapalonym ogrodnikiem i jesteśmy zachwyceni, że pierwsze specjalne znaczki z jego sylwetką będą celebracją niektórych z najpopularniejszych kwiatów w brytyjskich ogrodach”.

Royal Mail i Atelier Works skupiły się na dostosowaniu wizualnym i testach, aby upewnić się, że sylwetka będzie działać w wymaganych niewielkich wymiarach.

Brak postów do wyświetlenia