Pizza Hut próbuje ustanowić rekord największej pizzy świata

0
97

W centrum kongresowym w Los Angeles, powstaje największa pizza na świecie. Przestrzeń ma pomieścić pizze o powierzchni około 3800 metrów kwadratowych!

Aby wykonać zadanie, pracownicy najpierw układają warstwy ciasta, nakładają sos pomidorowy, a następnie dodają ser i pepperoni. Gdy wszystko jest gotowe, ogromne lampy grzejne pieką pizzę.

W sumie 6193 kilogramów ciasta, 2244 kilogramów sosu do pizzy, ponad 3991 kilogramów sera i około 630 496 kawałków pepperoni poszło na zrobienie rekordowego ciasta.

Dyrektor generalny Pizza Hut, David Graves, powiedział Reuterowi, że pizza nie pójdzie na marne – gdy tylko pizza zostanie zrobiona i udokumentowana dla Guinnessa, jej 68 000 kawałków zostanie przekazanych lokalnym bankom żywności.

„Jako pierwsi dostarczyliśmy pizzę. Jako pierwsi przyjęliśmy zamówienie przez Internet” – powiedział Graves. „Zawsze robiliśmy wielkie, ekscytujące rzeczy. Tak więc pobicie rekordu świata w największej pizzy na świecie wydawało się po prostu właściwą rzeczą do zrobienia” – powiedział Graves.

https://gray-ktiv-prod.cdn.arcpublishing.com/resizer/nxtAYcybZ7-LEJ-dEhnV-LzCrMQ=/1200×675/smart/filters:quality(85)/cloudfront-us-east-1.images.arcpublishing.com/gray/UCQNRRONIBHVFJINBKWV44QBBQ.PNG

Poprzedni rekord Guinnessa na największą pizzę świata został ustanowiony w 2012 roku przez grupę włoskich szefów kuchni. Ich pizza miała 1261,65 metrów kwadratowych, była bezglutenowa i nosiła nazwę Ottavia.

Brak postów do wyświetlenia