Date:

W centrum kongresowym w Los Angeles, powstaje największa pizza na świecie. Przestrzeń ma pomieścić pizze o powierzchni około 3800 metrów kwadratowych!

Aby wykonać zadanie, pracownicy najpierw układają warstwy ciasta, nakładają sos pomidorowy, a następnie dodają ser i pepperoni. Gdy wszystko jest gotowe, ogromne lampy grzejne pieką pizzę.

W sumie 6193 kilogramów ciasta, 2244 kilogramów sosu do pizzy, ponad 3991 kilogramów sera i około 630 496 kawałków pepperoni poszło na zrobienie rekordowego ciasta.

Dyrektor generalny Pizza Hut, David Graves, powiedział Reuterowi, że pizza nie pójdzie na marne – gdy tylko pizza zostanie zrobiona i udokumentowana dla Guinnessa, jej 68 000 kawałków zostanie przekazanych lokalnym bankom żywności.

„Jako pierwsi dostarczyliśmy pizzę. Jako pierwsi przyjęliśmy zamówienie przez Internet” – powiedział Graves. „Zawsze robiliśmy wielkie, ekscytujące rzeczy. Tak więc pobicie rekordu świata w największej pizzy na świecie wydawało się po prostu właściwą rzeczą do zrobienia” – powiedział Graves.

https://gray-ktiv-prod.cdn.arcpublishing.com/resizer/nxtAYcybZ7-LEJ-dEhnV-LzCrMQ=/1200×675/smart/filters:quality(85)/cloudfront-us-east-1.images.arcpublishing.com/gray/UCQNRRONIBHVFJINBKWV44QBBQ.PNG

Poprzedni rekord Guinnessa na największą pizzę świata został ustanowiony w 2012 roku przez grupę włoskich szefów kuchni. Ich pizza miała 1261,65 metrów kwadratowych, była bezglutenowa i nosiła nazwę Ottavia.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...