Po raz pierwszy od 12 lat, godzina rozpoczęcia finału FA Cup została przesunięta!

0
128

Finał Pucharu Anglii 2022-23 rozgrywany pomiędzy Manchesterem United a Manchesterem City na Wembley, został przeniesiony na godzinę 15:00. Jest to pierwszy raz od 12 lat, kiedy zmieniono godzinę rozpoczęcia finału!

Metropolitan Police wyraziła zaniepokojenie w związku z tym, że Związek Piłki Nożnej preferuje rozegranie meczu wieczorem. Mecz klasyfikowany jest jako mecz wysokiego ryzyka, a ponadto, kluby z Manchesteru mają spotkać się w finale po raz pierwszy w historii, dlatego jest to tym bardziej istotne.

Według Daily Mail, FA zaakceptowała sugestię policji, mimo że późniejszy czas rozpoczęcia był lepiej dostosowany zarówno do nadawców, jak i reklamodawców. Oznacza to, że tym samym ​​finał powróci do bardziej tradycyjnego czasu rozpoczęcia Finału Pucharu Anglii.

Innym powodem przesunięcia meczu jest to, że tego samego dnia odbywa się kluczowe wydarzenie wyścigów konnych – Epsom Derby – z udziałem ITV, FA i Jockey Club, które chcą uniknąć starcia.

Pojedynek między United a City będzie absolutnym hitem, a Czerwone Diabły będą próbowały zdobyć drugie trofeum sezonu po podniesieniu Pucharu Carabao w lutym.

Podopieczni Erika ten Haga mają również szansę odebrać City historyczną potrójną koronę, podczas gdy drużyna Pepa Guardioli wciąż walczy o Premier League i Ligę Mistrzów.

United są obecnie jedyną angielską drużyną w historii, która zdobyła potrójną koronę zdobytą w 1999 roku i desperacko starają się uniemożliwić swoim rywalom z Manchesteru dołączenie do nich.

City toczy walkę o tytuł Premier League z Arsenalem, którego gości na Etihad w środę wieczorem i zmierzy się z Realem Madryt w ostatnich czterech meczach Ligi Mistrzów.

Brak postów do wyświetlenia