Polscy debliści ruszają do akcji na US Open

0
58
Hugo Nys i Jan Zieliński (przegląd sportowy)

Rozpoczyna się deblowa odsłona wielkoszlemowego US Open. W tym roku Polska ma trzech reprezentantów, w tym Jana Zielińskiego, który na początku roku grał w finale Australian Open.

Polska ma tym roku trzech reprezentantów w deblowej odsłonie ostatniego szlema sezonu. W deblowym US Open zagrają Jan Zieliński, Magda Linette i Katarzyna Piter.

Jan Zieliński tworzy parę deblową z Hugo Nysem. Jest to silny debel. Panowie zagrali w tym roku razem w finale wielkoszlemowego Australian Open. Czy i w Nowym Jorku dojdą do finału? Polsko-monakijska para została rozstawiona z dziewiątym numerem. W I rundzie zmierzy się z indyjsko-brazylijski duetem Yuki Bhambri i Marcelo Demoliner. Dobrze byłoby gdyby mecze pierwszych rund wygrywali szybko i pewnie, ponieważ w ćwierćfinale mogą natrafić na parę rozstawioną z numerem 2 – Ivana Dodiga i Austina Krajiceka.

Magda Linette po raz kolejny stworzy parę z Bernardą Perą. Ich przeciwniczkami w pierwszej rundzie będą Włoszki Elisabetta Cocciaretto i Martina Trevisan. Jeśli Linette i Pera wygrają, w drugiej rundzie czeka ich test, ponieważ mogą zmierzyć się z deblem numer 5 turnieju – Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez. W deblu pań zagra również Katarzyna Piter, której partnerką została Francuzka Alize Cornet. Piter już od początku będzie miała wielkie wyzwanie, ponieważ zmierzy się ze znakomitą parą Caroline Garcią i Kristiną Mladenović, a wdrugiej rundzie mogą wpaść na turniejowe „szóstki”.

CZYTAJ: Skandal na US Open. Zachowanie Kazacha skrytykował nawet „niegrzeczny chłopiec tenisa” Nick Kygrios

CZYTAJ: Taylor Swift jest pierwszą artystką, która miesięcznie osiąga 100 milionów słuchaczy Spotify

Brak postów do wyświetlenia