Największe niespodzianki pierwszych dni US Open

0
56
Kort główny na US Open (usopen.org)

US Open to ostatni turniej wielkoszlemowy sezonu. Za nami pierwsze cztery dni rywalizacji i kilka dużych niespodzianek. U panów nie ma już aż trzech zawodników z pierwszej dziesiątki, a u pań odpadła jedna z rywalek Igi Świątek.

Iga Świątek i Carlos Alcaraz rozpoczęli próbę obrony swojego tytułu na US Open. Na ten moment idzie im to bardzo dobrze. Wygrywają swoje mecze bez większych problemów. Nie można tego samego powiedzieć o reszcie tenisistów, którzy rozpoczęli US Open z nadzieją, że wyeliminują Igę Świątek i Carlosa Alcaraza z turnieju.

Do pierwszej niespodzianki związanej z US Open doszło jeszcze przed rozpoczęciem turnieju kiedy John Isner, zwycięzca najdłuższego meczu w historii tenisa, ogłosił, że US Open będzie jego ostatnim startem w karierze. Kolejną niespodzianką, już w trakcie US Open, była wygrana powracającego po kontuzjach Dominica Thiema nad Alexandrem Bublikiem oraz jego późniejsze wycofanie się z turnieju po interwencji medycznej na korcie.

Zaskoczeniem była również porażka Marii Sakkari. Uznawana za jedną z rywalek Igi Świątek Sakkari odpadła już w pierwszej rundzie. Na konferencji prasowej przyznała, że cierpi na korcie i nie wie, co zrobi — być może będzie potrzebować krótkiej przerwy od tenisa.

W męskiej odsłonie turnieju odpadło już aż trzech tenisistów z pierwszej dziesiątki! Holger Rune, turniejowa czwórka, poległ w pierwszej rundzie w czterosetowym meczu z Hiszpanem Roberto Carballesem Baeną. Miało to miejsce zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu imprezy. Z nowojorską publicznością pożegnał się również Stefanos Tsitsipas. Turniejowa siódemka poległa w pojedynku drugiej rundy ze Szwajcarem Diminicem Strickerem.

Największym zaskoczeniem turnieju na ten moment jest odpadnięcie z zawodów zeszłorocznego finalisty. Casper Rudd przegrał z Chińczykiem Zhizhen Zhangiem po pięciosetowym pojedynku.

Czy to koniec sensacji na US Open, czy dopiero początek? Czas pokaże. Napiszcie w komentarzu, komu kibicujecie.

CZYTAJ: Skandal na US Open. Zachowanie Kazacha skrytykował nawet „niegrzeczny chłopiec tenisa” Nick Kygrios

CZYTAJ: Taylor Swift jest pierwszą artystką, która miesięcznie osiąga 100 milionów słuchaczy Spotify

Brak postów do wyświetlenia