Real Madryt po raz ósmy wygrywa Klubowe Mistrzostwa Świata!

0
98

Real Madryt zdobył tytuł mistrza Klubowych Mistrzostw Świata po tym, jak hiszpańska drużyna pokonała Al Hilal z Arabii Saudyjskiej 5:3 w emocjonującym finale w Rabacie.

Dwa gole Federico Valverde i Viniciusa Jr., a także bramka Karima Benzemy, zapewniły zwycięstwo panującemu mistrzowi Europy.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Po raz ósmy Real Madryt jest mistrzem świata” – powiedział menedżer Carlo Ancelotti.

„Pokazaliśmy dobrą grę. Vinicius, Benzema, Valverde… spisali się bardzo dobrze. Pokazali umiejętności i jakość. To było wspaniałe.”

Wynik do przerwy wynosił 2:1 – Vinicius Jr i Valverde wyprowadzili Hiszpanów na 2:0. Zanim Moussa Marega strzelił dla Ala Hilal, Real dominował na stadionie Prince Moulay Abdellah.

Real kontrolował cały mecz, dominując w posiadaniu piłki i oddając 11 celnych strzałów na trzy Al Hilal, ale obrona była zbyt odsłonięta, a Marega i Luciano Vietto sprawiali problemy obrońcom Realu.

Benzema i Valverde podwyższyli wynik na 4:1 i wydawało się, że już nic w tym meczu się nie wydarzy, ale w 79 minucie po stracie piłki przez Camavingę, widowiskową akcję przeprowadzili piłkarze arabskiej drużyny i Luciano Vietto zmniejszył stratę bramkową.

Mecz skończył się wynikiem 5:3. Zwycięstwo Realu oznacza, że europejskie drużyny wygrały ostatnie 10 edycji turnieju, podczas gdy Real ma obecnie łącznie osiem światowych tytułów, zdobywając trzy trofea Pucharu Interkontynentalnego, poprzednika Klubowych Mistrzostw Świata.

Kolejnymi zespołami odnoszącymi największe sukcesy są AC Milan i Bayern Monachium z czterema tytułami w obu rozgrywkach.