Real Madryt wygrywa z Chelsea w Lidze Mistrzów!

0
66

Chelsea poniosła porażkę w środowym meczu z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, tym samym sprawiając, że Królewscy odnieśli zwycięstwo z wynikiem 2:0.

Pierwszy gol Realu należał do fenomenalnego Karima Benzemy, który otworzył wynik w pierwszej połowie, wobec czego drużyna Franka Lamparda zaczęła odczuwać ogromną presję i starała się nadrobić stratę. Londyńczycy niemal natychmiast mieli szansę na wyrównanie, ale uderzenie Raheema Sterlinga zostało dobrze obronione przez Thibauta Courtois. Mimo że mecz w drugiej części był bardziej wyrównany, tak czerwona kartka dla Bena Chilwella nadała wiatru w żagle Realowi. Chelsea cofnęła się na swoją połowę, chcąc ograniczyć ryzyko utraty goli przed rewanżem. Jednak 15 minut później, Marco Asensio podwoił przewagę gospodarzy.

Drużyna z Madrytu miała jeszcze kilka okazji dobić rywali i osiągnąć sporą przewagę bramkową przed meczem w Londynie, lecz ostatecznie wynik nie uległ zmianie i skończyło się na 2:0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się we wtorek 18 kwietnia o godzinie 21:00.