Najlepsze nowe chińskie atrakcje na świeżym powietrzu

0
65

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, w ciągu ostatnich kilku lat, w Chinach sporo się wydarzyło.

Od rejsów po najdłuższym kanale na świecie po baśniową krainę po trzęsieniu ziemi, otwarto wielorakie atrakcje na świeżym powietrzu lub poddano je radykalnym metamorfozom, dając podróżnym więcej powodów niż kiedykolwiek do odwiedzenia Chin.

Teraz, gdy kraj ogłosił, że ponownie otwiera swoje granice dla zagranicznych turystów i wznowił wydawanie wiz turystycznych, międzynarodowi goście mogą w końcu sprawdzić niektóre z tych popularnych nowych ofert, które podbijają serca krajowych turystów podczas pandemii.

Canal Grande, najdłuższa na świecie rzeka stworzona przez człowieka

Rozciągający się na 1782 km, około dziewięć razy dłuższy niż Kanał Sueski, chiński Wielki Kanał jest najdłuższą rzeką stworzoną przez człowieka.

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2014 roku kanał Grande – znany również jako kanał Jing-Hang – biegnie od Pekinu na północy do Hangzhou na południu i łączy się z wieloma drogami wodnymi, w tym z rzeką Żółtą i Jangcy.

Został zbudowany w sekcjach ponad 2500 lat temu i ujednolicony na przestrzeni wieków.

W ubiegłym stuleciu, niektóre odcinki wyschły lub zostały zanieczyszczone. Jednak w 2022 r. dzięki inicjatywie rządowej cały Canal Grande został oczyszczony i ponownie połączony.

Park wystawowy Jiangsu Garden

Prowincja Jiangsu na wschodnim wybrzeżu Chin słynie ze wspaniale zaprojektowanych chińskich ogrodów, których historia sięga ponad 2000 lat.

Dziś tradycja jest kontynuowana, ale z wyjątkowym akcentem. W 2021 roku stolica prowincji Nanjing przekształciła opuszczony kamieniołom w Jiangsu Garden Expo Park.

Na przestrzeni 3,45 kilometra kwadratowego znajdują się piękne, klasyczne ogrody w stylu Jiangsu i inne atrakcje, w tym wodny ogród botaniczny, teatr i deptak handlowy.

Wśród atrakcji znajduje się Suzhou Garden, który został zainspirowany pawilonem Canglang – wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w pobliskim Suzhou.

Universal Beijing Resort

Otwarty we wrześniu 2021 roku 169-hektarowy Universal Beijing Resort to piąty i największy na świecie park rozrywki Universal Studios.

Istnieje siedem krain tematycznych oferujących dziesiątki pokazów i przejażdżek, wiele z nich na świeżym powietrzu: Czarodziejski świat Harry’ego Pottera; Metrobaza transformatorów; Hollywood; Wodny Świat; Kraina stworów; Jurassic World Isla Nubla i Kraina Niesamowitości Króla Fu Pandy.

Posiada również pierwszy na świecie obiekt o tematyce uniwersalnej – Universal Studios Grand Hotel – oraz NUO Resort Hotel, hotel wypoczynkowy inspirowany dynastią Qing.

Glamping i obserwacja gwiazd w hotelu Desert Star w Ningxia

Półpustynny Region Autonomiczny Ningxia Hui, sąsiadujący z regionem Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach, charakteryzuje się niewielką ilością opadów i cieszy się około 300 dniami bezchmurnego nieba rocznie, co czyni go jednym z najlepszych miejsc do podziwiania dramatycznych pustynnych krajobrazów Chin i poważnego obserwowania gwiazd.

Region wykorzystał tę siłę w ostatnich latach i jest świadkiem ożywienia turystycznego.

Doroczna konferencja China (Ningxia) Starry Sky Tourism Conference rozpoczęła się po raz pierwszy w 2021 roku i łączy obserwowanie gwiazd z serią wydarzeń, w tym pustynnym festiwalem muzyki elektronicznej i ekstremalnymi wyścigami samochodowymi.

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie Ningxii jest zameldowanie się w hotelu Desert Star w mieście Zhongwei w Ningxia.

Jiuzhaigou, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

W 2017 r. potężne i śmiertelne trzęsienie ziemi nawiedziło hrabstwo Jiuzhaigou w południowo-zachodniej prowincji Syczuan w Chinach, pozostawiając region zdewastowany.

W ostatnich latach rząd i branża turystyczna ciężko pracowały nad przywróceniem tego obszaru, w tym słynnego Parku Narodowego Jiuzhaigou, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Malowniczy obszar został w pełni ponownie otwarty we wrześniu 2021 roku i oferuje obecnie 12 zmodernizowanych atrakcji. Należą do nich Shenxian Chi (Bajeczne Stawy), w których znajdują się tarasowe baseny z białego i jasnoniebieskiego trawertynu, oraz starożytna wioska Dalu, która ma ponad 1000 lat.

Jest też nowy park ochrony i badań pandy wielkiej Jiawuhai. W centrum opiekują się cztery pandy wielkie, a otaczający je obszar jest domem dla około 30 dzikich pand.

Brak postów do wyświetlenia