Rok po inwazji Rosji na Ukrainę zawodnik MMA Jarosław Amosow wygrywa w klatce

0
176

Rok i dzień po inwazji Rosji na jego ojczyznę, Ukrainę, mistrz świata Bellator MMA, Jarosław Amosow, wygrał po powrocie do klatki, broniąc tytułu.

Walka Amosova w wadze półśredniej przeciwko brytyjskiemu Michaelowi Page’owi była pierwotnie zaplanowana na maj 2022 roku, ale została przełożona, gdy wrócił na Ukrainę, aby pomóc w działaniach wojennych.

Następnie Page walczył z Amerykaninem Loganem Storleyem o tymczasowe mistrzostwo wagi półśredniej i przegrał, co oznacza, że Amosov walczył ze Storleyem o tytuł na gali Bellator 291 w Dublinie w Irlandii w sobotę.

Amosov spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, gdy wszedł do klatki ubrany w żółto-niebieską koszulkę z napisem „Kolory wolności”.

https://mmajunkie.usatoday.com/wp-content/uploads/sites/91/2021/06/yaroslav-amosov-bellator-260-5.jpg

Zdeklasował swojego amerykańskiego przeciwnika przez cały wieczór, nie dając żadnych szans, ponieważ wszyscy sędziowie punktowali walkę na korzyść Ukraińca.

Na koniec mający na sobie w ukraińską flagę, Amosow zadedykował zwycięstwo swojej ojczyźnie.

„Ukraińcy, kocham was. Kocham was, mój ludu” – powiedział Amosow ze łzami wzruszenia. „Proszę nie zapominać o tym, co się dzieje”.

Zaangażowanie Amosova w wojnę po raz pierwszy stało się szeroko znane w kwietniu zeszłego roku, przez wideo, które opublikował i na którym odzyskuje swój pas mistrza świata z gruzów jego domu w Irpin.

Brak postów do wyświetlenia