Siatkarze srebrni, Siatkarki brązowe. Polskie reprezentacje stają na podium Uniwersjady

0
63
Polskie siatkarki z brązem na Uniwersjadzie 2023 (tvp sport)

W lipcu Polacy wygrali Ligę Narodów. Teraz kolejnych powodów do radości dostarczyli nam na Uniwersjadzie w Chengdu. Akademicka reprezentacja polskich siatkarzy zdobywa srebro, a ekipa siatkarek zgarnia brąz. Krótko mówiąc, Polska siatkówką stoi!

Uniwersjada (olimpiada akademicka) to drugie największe na świecie wydarzenie sportowe po olimpiadzie, odbywające się pomiędzy igrzyskami.

Polskie siatkarki wywalczyły brązowy medal na Uniwersjadzie w Chengdu. To pierwszy sukces w imprezie tej rangi dla naszej reprezentacji od 2009 roku. Pierwszy sukces na Uniwersjadzie polskie siatkarki zanotowały w 2007 roku kiedy wygrały całą imprezę. Dwa lata później siatkarki przywiozły brąz. W drodze po brązowy medal Uniwersjady 2023 Polki pokonały faworytki turnieju, Włoszki. Później walczyły o złoto z Chinkami, ale te zabrały im wszelkie argumenty. Polki wyciągnęły lekcję z porażki i pomimo słabego początku meczu o brązowy medal, wywalczyły 3. miejsce podium, wygrywając z Brazylijkami 3:1 (12:25, 25:23, 25:21, 25:20).

Polscy siatkarze zdobyli srebrny medal Uniwersjady. Postawa Polaków przez cały turniej zasługuje na same pochwały. Polacy byli wręcz bezbłędni w meczach doprowadzających ich do finału Uniwersjady. Wszystkie spotkania wygrali bez straty seta. Pewnie pokonali reprezentacje Portugalii, Hongkongu, Korei Południowej, Ukrainy i Iranu. Dopiero w finale napotkali trudność nie do przeskoczenia. Włosi pokonali Polaków wynikiem 25:23, 25:18, 28:26.

CZYTAJ: Trener Novaka Djokovica przyznaje: Tylko dwóch graczy może pokonać Alcaraza na US Open 2023

CZYTAJ: Plaża na Majorce ewakuowana, gdy zauważono rekina okrążającego brzeg

Brak postów do wyświetlenia