Plaża na Majorce ewakuowana, gdy zauważono rekina okrążającego brzeg

0
67
Płetwa rekina wystająca z morza na Playa de Palma na Majorce (Twitter)
Add title

Popularne miejsce na wakacje na Majorce zostało ewakuowane, gdy niespodziewanie rekin zaczął okrążać brzeg. Ratownicy natychmiast pomagali ludziom jak najszybciej opuścić wodę i plażę.

Turystom nakazano ewakuację z morza na popularnej wakacyjnej plaży Playa de Palma na Majorce po tym, jak 3 sierpnia rano ratownicy zauważyli rekina pływającego przy brzegu. Zdjęcia udostępnione na X pokazują rekina krążącego nad brzegiem, z płetwą wyraźnie widoczną.

Mówi się, że był to rekin błękitny i został zauważony na kilka minut przed zniknięciem. Na razie nie ma doniesień o tym, aby ktokolwiek ucierpiał. Odcinek plaży, na którym doszło do zdarzenia, biegnie między Can Pastilla a dawną wioską rybacką El Arenal. To miejsce jest popularnym celem turystycznym dla osób z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii.

W ostatnich tygodniach rekiny zauważono również na plaży Aguamarina w Orihuela Costa, na południe od Alicante, oraz w porcie Ciutadella na Minorce. Rekiny błękitne rzadko atakują ludzi, a od 1580 do 2013 roku były zamieszane tylko w 13 incydentów. Cztery z nich były śmiertelne.

Oceanograf Gador Muntaner tłumaczy: -Jeśli znajdują się blisko wybrzeża, to zwykle dlatego, że są słabe, zdezorientowane lub mają pasożyty. To prawie niemożliwe, żeby tintorera kogoś zabił. Bardziej prawdopodobne jest, że trafi cię piorun.-

CZYTAJ: Tomasz Kowalski odnaleziony i pochowany po 10 latach od historycznego wyczynu i tragicznej śmierci

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa

Brak postów do wyświetlenia