Słynna sukienka księżnej Diany zostaje wystawiona na sprzedaż!

0
88

Jedwabny aksamit w kolorze bakłażana…to zdecydowanie jedna z najbardziej kultowych sukni księżnej Diany. Zmarła królowa nosiła ją zarówno na oficjalnym portrecie królewskim w 1991 roku, jak i intymnej prezentacji Vanity Fair w 1997 roku, krótko przed śmiercią.

Po raz pierwszy od ponad 25 lat, sukienka zostanie wystawiona na aukcję. Wskazuje się, że w tym miesiącu na aukcji Sotheby’s w Nowym Jorku, zostanie sprzedana za 120 000 dolarów!

https://dynaimage.cdn.cnn.com/cnn/q_auto,w_727,c_fit/http%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam%2Fassets%2F230104143329-01-princess-diana-dress-sothebys.jpg

Model zaprojektowany przez projektanta mody, Victora Edelsteina, jest modelem bez ramiączek; ma rzeźbiony dekolt w kształcie serca i spódnicę w kształcie tulipana. Sukienka ostatni raz została sprzedana za 24 150 dolarów w 1997 roku podczas aukcji charytatywnej Christie’s, na której znalazło się 79 sukienek podarowanych przez Dianę. Sprzedaż łącznie osiągnęła 3,25 miliona dolarów, przynosząc korzyści organizacjom zajmującym się AIDS i rakiem, w tym Royal Marsden Hospital, gdzie kiężna pełniła funkcję prezesa przez osiem lat.

Ciemnofioletowa suknia była częścią kolekcji Edelsteina przeznaczoną na jesień 1989 roku, chociaż według Sotheby’s przez ponad dekadę projektował on niestandardowe kreacje dla księżniczki. Model został przedstawiony na obrazie Douglasa Hardinge’a Andersona w 1991 roku, a także na lalce Franklin Mint w 1998 roku. Edelstein był także autorem ciemnoniebieskiej „Travolta Dress” Diany — długiej aksamitnej sukni, w której tańczyła z aktorem podczas występu w The White.

Ta suknia Edelsteina będzie częścią aukcji Sotheby’s „The One” 27 stycznia, na której znajdą się inne godne uwagi przedmioty z branży modowej i rozrywkowej, w tym bilet na urodziny byłego prezydenta Johna F. Kennedy’ego w 1962 r. — gdzie Marilyn Monroe zaśpiewała mu serenadę — oraz koszulka Miami Heat LeBrona Jamesa z finałów NBA 2013 roku.

Brak postów do wyświetlenia