Strajk Hollywood. Trwają negocjacje. WGA odpowie w tym tygodniu na ofertę AMPTP

0
57
Strajkujący aktorzy (Marca)

Kolejny tydzień trwa strajk aktorów i scenarzystów w Hollywood, przez co wstrzymana jest część produkcji, a aktorzy nie mogą promować swoich prac. Z najnowszych doniesień wynika, że w ostatni piątek amerykańska gildia scenarzystów (WGA) odbyła pierwsze od maja spotkanie negocjacyjne z największymi studiami, podczas którego zaprezentowano nowy zestaw propozycji. Gildia ma w tym tygodniu ustosunkować się do oferty.

W e-mailu do swoich członków amerykańska gildia scenarzystów (WGA) wyraziła zamiar udzielenia odpowiedzi Sojuszowi Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP) w tym tygdoniu. Wcześniej WGA próbowało złagodzić oczekiwania, twierdząc, że studia wykazywały wyraźne oznaki przestrzegania ich „antyzwiązkowego podręcznika”. Liderzy gildii zaangażowali się w dyskusje z Carol Lombardini, dyrektorem generalnym AMPTP, w zeszły piątek, mając na celu ponowne zainicjowanie dialogu. Podczas spotkania Lombardini podkreślał chęć powrotu ludzi do pracy.

We wspomniany mailu cytowanym przez MARCA czytamy:

„Ocenimy ich ofertę i po naradzie wrócimy do nich z odpowiedzią WGA. Czasami można osiągnąć większy postęp w negocjacjach, gdy są one prowadzone bez szczegółowego opisu ruchów każdej ze stron i następującego po nich publicznego rozeznania znaczenia posunięć. Takie będzie nasze podejście, przynajmniej na razie, dopóki nie pojawi się coś ważnego do zgłoszenia lub dopóki kierownictwo nie użyje mediów, lub surogatów z branży, aby spróbować wpłynąć na narrację. Zgadzamy się, z zastrzeżeniem, że należy najpierw zająć się tymi warunkami, które sprawiają, że praca pisarzy staje się coraz bardziej nie do utrzymania” – oświadczył związek.

CZYTAJ:Nie tylko Świątek. Djokovic śpi w namiocie bez tlenu, Murray mierzy pomiary, a Nadal… Oto treningi najlepszych tenisistów

CZYTAJ:Wrocławska willa słynnego Maxa Berga na sprzedaż za 14 milionów! Zobaczcie jak wygląda w środku

Brak postów do wyświetlenia