Światowy Dzień Chłodnictwa. Ważne święto w upalne dni

0
112
Światowy Dzień Chłodnictwa (bimkal)

Wiecie, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Chłodnictwa? Tak postanowił Kalendarz Świąt Nietypowych. I słusznie! W końcu większość z nas to właśnie dzięki systemom chłodniczym jest w stanie przetrwać letnie upały.

To właśnie dziś, 26 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Chłodnictwa. Kalendarz Świąt Nietypowych ustanowił 26 czerwca świętem systemów chłodniczych i pomp ciepła, aby zwrócić uwagę ludzi na to, jak przydatne to dla nasz urządzenia.

Systemy chłodnicze oraz pompy ciepła odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. To dzięki nim można obniżyć temperaturę określonego środowiska — obiektu, pomieszczenia, wydzielonej przestrzeni — nawet gdy na dowrze jest ukrop. To one składają się na nasze domowe klimatyzacje i obecne w każdym domu lodówki z zamrażarkami. To też dzięki nim w galeriach czy supermarketach możemy zobaczyć żywność, która wymaga niskiej temperatury przechowywania. To też właśnie one odpowiadają nawet za nasze mini lodówki turystyczne.

Światowy Dzień Chłodnictwa to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na znaczenie rozwiązań w zakresie chłodzenia i chłodnictwa oraz uświadomić opinii publicznej, deweloperom, inwestorom i zainteresowanym stronom, w jaki sposób branża może łączyć rosnące wymagania w zakresie komfortu z funkcjonalnością i redukcją emisji CO2. Firmy zajmujące się produkcją i instalacją systemów tego typu uświadamiają w tym dniu społeczeństwo o swojej pracy i jej znaczeniu dla codziennego funkcjonowania pojedynczej jednostki, jak i przedsiębiorstw.

CZYTAJ: Oscary zmieniają zasady przyznawania nagrody w kategorii „najlepszy film”

CZYTAJ: Fani zaskoczeni wyznaniem Rogera Federera o jego relacji z Rafaelem Nadalem

Brak postów do wyświetlenia