Światowy Dzień Pocałunku. 3 zdrowotne korzyści całowania

0
59
Światowy Dzień Pocałunku (unsplash)

6 lipca obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku. Z tej okazji sprawdziliśmy, jak wpływa na nas całowanie. Oto 3 zdrowotne korzyści całowania.

Pocałunek wiele ma znaczeń i odmian. Całujemy się na różne sposoby z rodziną, znajomymi, dziećmi i partnerami. Całujemy się na dzień dobry i do widzenia czy ze szczęścia lub z miłości. Niezależnie od intencji, pocałunek zawsze wyraża uczucia i komunikuje o stopniu bliskości. Do tego bowiem pocałunek służy, do wyrażania uczuć i bliskości. Pocałunek obecny jet w naszym życiu niemalże codziennie. Dziś jednak szczególnie, ponieważ 6 lipca wypada Światowy Dzień Pocałunku.

Jaka jest geneza Światowego Dnia Pocałunku? Ponoć autorem pomysłu obchodów Dnia Pocałunku jest jedna z brytyjskich firm sprzedających abonament stomatologiczny. Idea miała spodobać się ONZ, które na początku lat 90. oficjalnie ustanowiło to święto. I dobrze, ponieważ okazuje się, że pocałunek ma korzystny wpływ na nasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

3 korzyści całowania:

  1. Pocałunek redukuje poziom stresu i powoduje wzrost poziomu serotoniny, odpowiadającej za odczuwanie szczęścia
  2. Pocałunek jest dobrym treningiem na jędrność twarzy, ponieważ angażuje ponad 30 mięśni twarzy
  3. Pocałunek pozytywnie wpływa na układ krążenia. Usta mają naczynia krwionośne, które rozszerzają się w czasie pocałunku, co sprawia, że obniża się jej ciśnienie

CZYTAJ: Trendy w bikini na lato 2023

CZYTAJ: NBA wydaje 1,8 miliarda w 11 kontraktach w cztery dni! Czterech graczy z rekordową sumą

Brak postów do wyświetlenia