Świeżo po rozstaniu? Oto rzeczy, które warto wypróbować, jeśli jesteś świeżo upieczonym singlem

0
110

Niezależnie od tego, czy masz złamane serce, ulgę, czy coś pomiędzy, nagłe znalezienie się jako singiel może być szokiem dla systemu. Każdy ma inny stosunek do samotności. Niezależnie od twojej perspektywy, mamy sugestie, dzięki którym skupisz się na sobie, uśmiechniesz i odkryjesz coś nowego.   

Zrób porządki

Ok, możesz nie być zachwycony myślą o splądrowaniu szafy, sprzątaniu mieszkania, czy reorganizacji przestrzeni, ale nie ma lepszego czasu niż teraz. Pozbędziesz się w ten sposób wszytkich rzeczy, któe mogłą zostawić twoja była połówka. Poza tym poczujesz się lepiej, ponieważ uporządkowanie przestrzeni, porządkuje też myśli, a reorganizacja przestrzeni, przemeblowanie, czy kupienie nowego mebla czy kwiatów, zmienia energetycznie przestrzeń i nasze wnętrze. Sprawia, że czujemy, jakbyśmy byli w zupełnie nowej i tylko naszej przestrzeni. Ubrania, muzyka i szafki kuchenne to świetne miejsca do rozpoczęcia. I wcale nie musi być wiosna, żeby zacząć. Uwierz mi, sprawdziłam!

Zmień wygląd

Chciałaś lub chciałeś zmienić coś w swoim wyglądzie, ale powstrzymała cię myśl, co na to twoja druga połówka? Wprowadź zmianę teraz! To twoje zdanie jest najważniejsze! Może zmiana fryzury? Odświeżenie garderoby? Może nawet i tatuaż? Cokolwiek to jest, zrób to! Poczujesz się jak zupełnie nowa osoba! I o to chodzi. Dlatego tak wiele osób po rozstaniu to robi.

Zacznij się ruszać

Jest naukowo udowodnione, że aktywność fizyczna poprawia nasze samopoczucie. Nie musisz od razu iść na siłownie, czy zapisywać się na maraton. Rób to, na co masz siłę. Zacznij, chociażby od spaceru po parku. Potańcz w domu do ulubionej muzyki. Wyciągnij matę i poćwicz, co chcesz w domu. Po prostu się poruszaj. To wycisza umysł, odganiając te wszystkie trapiące cię myśli i wspomnienia, oraz wytwarza endorfiny.

Uwolnij emocje

Masz prawo odczuwać wszystkie emocje, które odczuwasz. Wszystkie emocje są na dane specjalnie i są dobre. Każda emocja jest potrzebna. Płacz, jeśli masz ochotę. Krzycz, jeśli chcesz. Nie bój się śmiać. Zaakceptuj swoje emocje i daj im upust. Stłumione emocją szkodzą twojemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Natomiast jeśli szukasz bezpiecznej metody uwolnienia emocji, to zawsze możesz spotkać się z psychologiem. Czasami dobrze jest się po prostu komuś wygadać.

Naucz się czegoś nowego

Zapisz się na kurs językowy, naukę gotowania, czy zajęcia artystyczne. To świetne aktywności, ponieważ można je wykonywać w samotności, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na kontakt z innymi, lub w grupach, jeśli szukasz nowych znajomości. To też po prostu przydatna czynność. Poza tym skutecznie rozproszy i odgoni twoje myśli, kiedy twój umysł ulegnie pokusie, by wędrować do byłego. Może odkryjesz pasję!

Pojedź na wakacje lub weekendowy wypad i spotykaj się ze znajomymi oraz rodziną

Może to być coś, co wiele osób uważa za zniechęcające, ale samotne podróżowanie może być jedną z najbardziej budujących rzeczy, które zrobisz. Jeśli nie masz ochoty na samotne wędrówki z plecakiem, wybierz się na zorganizowaną wycieczkę dla samotnych podróżników.

Wypełnij swój kalendarz spotkaniami na lunch i kawę, odwiedź rodzinę, zorganizuj zjazd starych znajomych lub rodziny, czy urządź kolację. Trochę śmiechu z bliskim rozluźni cię i pozwoli przestać myśleć o rozstaniu.

Pamiętaj o czasie dla siebie! Rozpieszczaj się

Ponoć relacja z samym sobą jest jedyną relacją daną nam na zawsze i ponoć tylko, jeśli kochamy siebie, może pokochać nas ktoś inny, a my jego/ją. Zmaksymalizuj więc czas dla siebie i porozpieszczaj siebie. Może to być wizyta w spa, masaż, seans filmowy, zakupy, koncert, czytanie książki, słuchanie muzyki, oglądanie Netflixa, przygotowywanie ulubionego posiłku, wyjście na randkę ze sobą do knajpy, relaks na plaży lub cokolwiek innego, na co nigdy nie było z jakiegoś powodu czasu ani miejsca, kiedy byłeś lub byłaś w związku. Sprawdź też, co dzieje się w twoim mieście. Jest coś na każdą kieszeń, w tym wiele bezpłatnych wydarzeń.

Uwaga! Nie porzucaj spędzania czasu na sam ze sobą, kiedy ponownie będziesz w związku!

Brak postów do wyświetlenia