Szef Disneya, Bob Iger, mówi o przyszłości Marvela i Gwiezdnych wojen

0
64

Wizja Boba Igera dla Disneya nabiera coraz większego znaczenia.

W swoim ostatnim wystąpieniu na dorocznej Konferencji Technologii, Mediów i Telekomunikacji organizowanej przez Morgan Stanley, Iger poruszył szeroki zakres tematów, w tym między innymi Disney+, Marvela i „Gwiezdnych wojen”.

Oto niektóre z kluczowych wniosków:

Jakość ponad ilość: Iger powiedział, że Disney chce obniżyć koszty związane z produkcją programów telewizyjnych i filmów, wobec czego firma skoncentruje się na jakości, a nie na ilości. Mężczyzna zwrócił uwagę, że jest zadowolony ze wsparcia, jakie otrzymuje od „twórców treści” i że zgadzają się, że kluczową częścią redukcji kosztów jest „zrozumienie, ile wolumenu” jest faktycznie potrzebne.

Zbyt wiele kontynuacji Marvela: Iger zauważył, że w Kinowym Uniwersum Marvela jest mnóstwo postaci z których Disney może czerpać, by opowiadać nowe historie i zasugerował, że być może firma zbytnio polegała na kontynuacjach opartych na istniejących franczyzach. „Czy potrzebujesz trzeciego lub czwartego, czy może czas zwrócić się do innych postaci?” Dodał również, że widzowie powinni spodziewać się „wielu nowości” w przyszłości. „Zamierzamy wrócić do serii Avengers, ale z całym zestawem różnych Avengersów”.

Konieczne jest „bardzo ostrożne” podejście do „Gwiezdnych wojen”: Iger powiedział, że firma jest również „bardzo ostrożna” w swoim podejściu do serii „Gwiezdnych wojen”. Przytoczył „rozczarowujące” wyniki kasowe „Solo” i powiedział, że dało to firmie trochę „pauzy”.

Brak postów do wyświetlenia